VII NIEDZIELA WIELKANOCNA
2018-05-13

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

„Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Ojca” (Mk 16,19). Ta prawda skupia dziś nasze myśli i kieruje je ku Zbawcy, który i nam przygotował mieszkanie w niebie. Niech Eucharystia – cząstka nieba na ziemi – pozwoli nam już teraz radować się obietnicą niebieskiego szczęścia.

1. Przeżywamy VII Niedzielę Wielkanocną – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Nabożeństwo majowe z Litanią Loretańską codziennie o godz. 1730.

3. W poniedziałek święto św. Macieja, Apostoła.

4. W środę święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

6. W przyszłą niedzielę, jako III miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone są na przęsła do ogrodzenia wokół naszego kościoła parafialnego. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary minionego tygodnia na ten cel. Bóg zapłać! Bardzo proszę o dalsze wsparcie prowadzonego dzieła poprzez ofiary złożone w przyszłą niedzielę, proszę o zgłaszanie się nowych Fundatorów pojedynczych przęseł, oraz o modlitwę w tej intencji. Niech dobry Bóg wynagradza obficie wszystkim Dobrodziejom i Ofiarodawcom!

7. Próby dzieci I-Komunijnych w tym tygodniu w kościele we wtorek i czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 1830.

8. Uroczystość I Rocznicy I Komunii św. dla dzieci klas IV będzie w naszej Parafii 3. czerwca, na Mszy św. o godz. 1030. Spotkanie Rodziców dzieci klas IV, które chcą obchodzić tę uroczystość w naszym kościele, w środę, o godz. 1830. Na spotkaniu zapisy i informacje dotyczące tej uroczystości. Termin spotkania i prób dzieci w kościele będzie podany w przyszłym tygodniu.

9. Na stoliku obok ambony wyłożona najnowsza prasa katolicka, oraz wypis intencji mszalnych na cały tydzień.