2017-09-24

Szukamy Pana, więc przychodzimy na Mszę Świętą, czyli tam, gdzie jest On obecny w swoim Słowie i Chlebie eucharystycznym. Miejmy dziś otwarte serca na Jego obecność, byśmy w pełni mogli doznać Jego łaski. Módlmy się, by dobry Bóg zabrał to wszystko, co nas od tej łaski oddziela.

1. Przeżywamy 25 Niedzielę Zwykłą. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1030 spotkanie w kościele Rodziców i Dzieci klas III-ich, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. Kolejne spotkanie w serii nauk przedślubnych dla narzeczonych dzisiaj o godz. 1600 w sali katechetycznej obok plebanii.

2. W poniedziałek wsp. bł. Władysława z Gielniowa, kapłana.

3. W środę wsp. św. Wincentego à Paulo, kapłana.

4. W czwartek wsp. św. Wacława, męczennika.

5. W piątek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

6. W sobotę wsp. św. Hieronima, kapłana i dK.

7. W sobotę odbędzie się V Archidiecezjalna Pielgrzymka Członków Żywego Różańca do Metropolitalnego Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim. Dokładny program wywieszony na tablicy ogłoszeń.

8. We wtorek o godz. 1200 na Cmentarzu w Chwałowicach Burmistrz naszego Miasta Pan Bogdan Szczęśniak dokona otwarcia, a Ksiądz Dziekan naszego Dekanatu, Ks. Kanonik Janusz Nowicki dokona poświęcenia, rozbudowanej Kaplicy cmentarnej. Już od środy będą się tam odbywać ceremonie pogrzebowe. Obecnie, przez miesiąc październik, Kaplica będzie przygotowywana do sprawowania w niej Mszy św. pogrzebowych. Zapraszam we wtorek na wspólną modlitwę w intencji wszystkich naszych ś.p. Zmarłych spoczywających na Cmentarzu w Chwałowicach.

9. Od przyszłej niedzieli, codziennie, przez cały miesiąc październik, Nabożeństwo Różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 1730.

10. Przypominam, że Wierni, którzy pobożnie pomodlą się na różańcu (5 dziesiątek) w kościele, publicznej kaplicy, rodzinie, zakonie, czy innym stowarzyszeniu pobożnym, mogą dostąpić odpustu zupełnego każdego dnia w ciągu roku, pod zwykłymi warunkami.

11. W przyszłą niedzielę na Nabożeństwie Różańcowym będzie obrzęd poświęcenia i rozdania Dzieciom I-Komunijnym ich różańców. Na to spotkanie Rodzice przynoszą wypełnione deklaracje, które otrzymają dzisiaj po Mszy św. o godz. 1030.

12. Ogłaszam październikowy konkurs da dzieci na uczestnictwo w nabożeństwach różańcowych. W niedzielę, na pierwszym nabożeństwie, zostaną rozdane pierwsze części układanki. Codziennie, na zakończenie nabożeństwa, rozdawane będą kolejne elementy, a ostateczne rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród za frekwencję na ostatnim nabożeństwie, 31 października.

13. W przyszłą niedzielę, jako I miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu, po Sumie zmiana tajemnic różańcowych. Suma od Róż Żywego Różańca.

14. Z okazji zakończonych już żniw i zbiorów, naszych Rolników serdecznie proszę o dary w naturze, a wszystkich Parafian proszę o ofiary pieniężne dla naszej katolickiej uczelni - Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Pamiętajmy też w modlitwie o klerykach naszego Seminarium i prośmy dla nich o umocnienie w powołaniu i dobre przygotowanie się do kapłaństwa.

15. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w dzisiejszą niedzielę i w minionym tygodniu, przeznaczone na budowę ogrodzenia wokół kościoła. Bardzo proszę o dalszą pomoc, pamięć i finansowe wsparcie, oraz o modlitwę w tej intencji.

16. Na stoliku obok ambony wyłożony jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” i „Nowego Życia”, oraz wypis intencji mszalnych na cały tydzień.