NARODZENIE PAŃSKIE
2017-12-25

Wydaje się, że Ten na którego czekamy jest tuż za progiem, bo to już dzisiejszej nocy będziemy celebrować Jego narodziny, ale wytrwajmy jeszcze w spokojnej, choć radosnej atmosferze oczekiwania. W Ewangelii spotykamy dziś Maryję, która uczy nas, jak przyjmować Bożą wolę w swoim życiu. Otwórzmy nasze serca na to, czym w tej Mszy Świętej Pan Bóg chce nas obdarować.

1. Przeżywamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze św. o stałych godzinach: 800, 1030, 1200, 1700.

2. We wtorek, w drugi dzień Świąt, święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Porządek Mszy św. również jak w każdą niedzielę. Na sumie udzielony będzie sakrament Chrztu św. Ofiary składane na tacę w drugi dzień świąt przeznaczone są na Papieski Fakultet Teologiczny i Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu.

3. W środę święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na Mszy św. o godz. 1700 obrzęd poświęcenia wina i podania go wiernym.

4. W czwartek święto Świętych Młodzianków, Męczenników.

5. W najbliższą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Porządek Mszy św. stały. Jest to ostatni dzień roku kalendarzowego. Po Mszy św. o godz. 1700 Nabożeństwo dziękczynne na zakończenie starego roku.

6. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniu naszego kościoła do świątecznej liturgii. Paniom, które mimo świątecznych prac w domu znalazły czas na upiększenie naszej świątyni, Państwu Szymczykom za jodły i świerki do kościoła i na plebanię, Państwu Chwiałkom, Panu Michałowiczowi i Tokarzowi, Pani Zakrystiance Irenie, Ministrantom i Lektorom za ich zaangażowanie i wykonane prace składam serdeczne podziękowanie - Bóg zapłać!

Na zakończenie dzisiejszej Uroczystości składam Drogim Parafianom i miłym Gościom, wszystkim Przyjaciołom i Dobrodziejom najserdeczniejsze życzenia radosnych, spokojnych, zdrowych, a przede wszystkim błogosławionych Świąt. Niech nowonarodzony Chrystus obdarzy Wasze serca Bożym pokojem. Szczęść Boże wszystkim na radosne świętowanie tajemnicy Wcielenia Syna Bożego!