4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

2017-03-26

W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o Jezusie, który przechodząc, zobaczył niewidomego i uzdrowił go. Może czujemy się bezradni jak niewidomy, kiedy przytłacza nas codzienność, czy też nie potrafimy rozwiązać jakichś sytuacji konfliktowych. A Jezus przychodzi. On ma moc przywrócić nam nasz wewnętrzny wzrok. On jest naszym światłem. On może nas przeprowadzić przez to, co trudne i niezrozumiałe. Jezus pyta: „Czy ty wierzysz?”. I to pytanie jest skierowane do każdego z nas. Jaka będzie nasza odpowiedź?

1. Przeżywamy 4 Niedzielę Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszam dzisiaj na godz. 1700 na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

2. U Pani Zakrystianki przy drzwiach kościoła można nabyć Paschały duże, średnie i małe na stół świąteczny, oraz liturgię Wigilii Paschalnej, rozprowadzane przez „Caritas” naszej Archidiecezji. Dochód z ich sprzedaży wspiera dzieło jałmużny wielkopostnej.

3. Za tydzień rozpoczynamy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne. Spotkania rekolekcyjne poprowadzi Ojciec Roman Celary, OFM, Franciszkanin z Wrocławia – Sołtysowic, z Parafii p.w. św. Alberta Wielkiego. Wychodząc z kościoła, bardzo proszę o odebranie od ministrantów programu rekolekcji. Proszę tez pomyśleć o sąsiadach, znajomych, czy krewnych, którzy są dzisiaj nieobecni. Uprzejmie proszę o przekazanie im zaproszenia na rekolekcyjne spotkania i spowiedź przedświąteczną.

4. Zbliża się Niedziela Palmowa. Tradycyjnie ogłaszamy konkurs na najładniejszą i największą palmę. Wykonane palmy przynosimy do kościoła podpisane w Niedzielę Palmową na Mszę św. o godz. 1030. Oczywiście, dzięki Sponsorom, przewidziane są ciekawe nagrody. Udział w konkursie może wziąć każdy, bez względu na wiek. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

5. W piątek Nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa rano o godz. 900, po niej Msza św. Po południu Droga Krzyżowa o godz. 1730, po nabożeństwie Msza św. wieczorna.

6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Z racji Jubileuszu Stulecia Objawień Fatimskich zachęcamy do odprawiania nabożeństwa pięciu I sobót miesiąca. Rozważania do tych nabożeństw będą dostępne w formie wydruku, wyłożonego w sobotę na ławkach w kościele. Można także korzystać z rozważań zawartych na naszej stronie internetowej, oraz w modlitewnikach, które można nabyć przy drzwiach kościoła.

7. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Suma od Róży św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Po Sumie zmiana tajemnic różańcowych.

8. W przyszłą niedzielę po Mszach św., przy drzwiach kościoła, prowadzona będzie zbiórka na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

9. Po Mszy św. zapraszam do stolika z prasą katolicką. Tam również wypis intencji mszalnych na cały tydzień.