2017-09-10

„Gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich”. I oto jesteśmy, a Jezus jest pośród nas. Rozpoczynamy ucztę miłości z Nim i naszymi siostrami i braćmi. To właśnie miłości do innych będzie nas uczył Pan Jezus dzisiaj w Słowie Bożym. Oddajmy więc Panu te grzechy, które raniły Jego miłość, ale też miłość naszych sióstr i braci.

1. Przeżywamy 23 Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym. Po południu Msza św. o godz. 1800.

2. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych rozpocznie się w naszej Parafii dzisiaj, o godz. 1600. Zapisy na dzisiejszym spotkaniu. Spotkania odbywać się będą w kolejne niedziele, w sali katechetycznej obok plebanii.

3. W środę wsp. św. Jana Chryzostoma, bpa i dk. W środę po Mszy św. zapraszam na kolejne Nabożeństwo Fatimskie z modlitwą różańcową i procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej.

4. W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

5. W piątek wsp. NMP Bolesnej.

6. W sobotę wsp. świętych męczenników Korneliusza, pap i Cypriana, bpa.

7. Wspólnota Źródło zaprasza na Laskowicką Sobotę Chwały podczas której będzie prowadzona modlitwa uwielbienia i dziękczynienia. Chętni będą mogli skorzystać z modlitwy wstawienniczej. Modlitwie przewodniczył będzie i konferencje wygłosi sercanin o. Andrzej Smołka. Zapraszamy na sobotę 16 września na godzinę 19.

8. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu.

9. Przyszła niedziela to 3 niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na trwające prace budowlane. Natomiast po Mszach św. prowadzona będzie zbiórka na naszą Katolicką Rozgłośnię Radiową - Diecezjalne Radio „RODZINA”.

10. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w minionym tygodniu, przeznaczone na budowę ogrodzenia wokół kościoła. Bardzo dziękuję Parafianom, którzy już przekazali swoje ofiary na ten cel. Bardzo proszę o dalszą pomoc, pamięć i finansowe wsparcie, oraz o modlitwę w intencji Pracujących i wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów. Bóg zapłać!

11. W niedzielę, 24 września, po Mszy św. o godz. 1030 spotkanie w kościele rodziców i dzieci klas III-ich, przygotowujących się w tym roku szkolnym do I Komunii św.

12. Kancelaria parafialna w tygodniu będzie nieczynna. W pilnych sprawach proszę o kontakt z Księdzem przed, lub po Mszy św., w zakrystii kościoła.

13. Na stoliku obok ambony wyłożony jest najnowszy numer Gościa Niedzielnego i Nowego Życia, oraz wypis intencji mszalnych na cały tydzień.