AKTUALNOŚCI

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

INTENCJE MSZALNE

GRUPY PARAFIALNE

GALERIA

SŁOWO ŻYCIA

CIEKAWE STRONY

Wizyt:
Dzisiaj: 11Wszystkich: 61540

Ogłoszenia parafialne

KANCELARIA » Ogłoszenia parafialne

14 NIEDZIELA ZWYKŁA
2018-07-08

 

        Jezus dziwił się niedowiarstwu mieszkańców swojego rodzinnego miasta. My również przyszliśmy na spotkanie z Jezusem. U progu Eucharystii postawmy sobie pytanie o to, co przenika nasze serca. Pomiędzy wiarą a powątpiewaniem jest bowiem jeszcze obojętność, która zagraża nam najbardziej. Chrystus przynosi nam dobrą nowinę. On naucza i uzdrawia. Nie lekceważmy Jego obecności pośród nas.

 

  1. Przeżywamy 14 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Jest to 2 Niedziela miesiąca. Na Sumie udzielony będzie Sakrament Chrztu św.

  2. Przypominam, że w miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. w dni powszednie sprawowane są o godz. 1800. W niedziele porządek Mszy św. przed południem bez zmian, Msza św. wieczorna o godz. 1900.

  3. W środę święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy.

  4. W czwartek wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i m.

  5. W piątek wsp. św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Jest to 13 dzień miesiąca. Po Mszy św. wieczornej serdecznie zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej i z modlitwą różańcową.

  6. W sobotę wsp. św. Henryka, Patrona J.Em. Ks. Kard. H. Gulbinowicza. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za naszego Arcypasterza Seniora, oraz za wszystkich Solenizantów.

  7. W przyszłą niedzielę, jako 3 miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone są na przęsła do ogrodzenia kościoła. Bardzo dziękuję Parafianom, którzy już przekazali swoje ofiary na ten cel – składam z serca płynące Bóg zapłać! Bardzo proszę o dalszą pomoc, pamięć i finansowe wsparcie, oraz o modlitwę w intencji wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów naszego wspólnego dzieła.

  8. Składam serdeczne podziękowanie dla Panów Zbigniewa Żygadło i Stanisława Kozarewicza z Dębiny za materiał i wykonanie nowego zabezpieczenia do nawiewu grzewczego w podłodze zakrystii kościoła.

  9. Informacje o pieszej pielgrzymce z Wrocławia na Jasną Górę i o zapisach na pielgrzymkę wywieszone są na tablicy ogłoszeń.

  10. Na stoliku obok ambony najnowsza prasa katolicka i wypis intencji mszalnych na cały tydzień. 

 

                                                        Ks. Marek Hula

                                                                   Proboszcz  Parafii