6 NIEDZIELA ZWYKŁA - 2018-02-11

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

Przychodzimy do Jezusa jak bohater dzisiejszej Ewangelii, trędowaty, by podobnie jak on prosić z wiarą: „Jeśli zechcesz, możesz mnie oczyścić”. Jezus pragnie nas uzdrawiać, oczyszczać i przemieniać w czasie naszego liturgicznego zgromadzenia. Pozwólmy więc, by w tym sakramencie Jezus przychodził do nas, a najpierw wyznajmy przed Nim co jest naszym duchowym trądem, naszym grzechem i słabością, i prośmy Go o wybaczenie.

1. Przeżywamy 6 niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to także Światowy Dzień Chorego. Po południu Msza św. o godz. 1700.

2. W poniedziałek i we wtorek Msza św. rano o godz. 900.

3. We wtorek 13 dzień miesiąca. Po Mszy św. zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.

4. W środę – Popielec. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. Rozpoczynamy czas 40-dniowego Wielkiego Postu przygotowującego nas do godnego przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia i posypania głów popiołem. Msze św. w środę popielcową sprawowane będą o godz. 900, 1700 i 1800. W Nowym Dworze o godz. 1600, w Dębinie o godz. 1900.

5. Od środy popielcowej Msza św. wieczorna w tygodniu i w niedziele sprawowana będzie o godz. 1800.

6. Przez cały Wielki Post w piątki Nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa rano o godz. 900, po nabożeństwie Msza św. o godz. 930. Po południu Droga Krzyżowa o godz. 1730, po nabożeństwie Msza św. o godz. 1800.

7. Dla dzieci ogłaszam Wielkopostny Konkurs związany z uczestnictwem w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i w Rekolekcjach. W piątek na pierwszym nabożeństwie dzieci otrzymają pierwszą część układanki potwierdzającej uczestnictwo w nabożeństwach. Na zakończenie Wielkiego Postu rozstrzygnięcie konkursu, oraz wręczenie nagród za najlepszą frekwencję.

8. W niedziele Wielkiego Postu Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i z kazaniem pasyjnym o godz. 1700.

9. W Wielkim Poście ofiary składane do skarbon pod chórem, przeznaczone są na jałmużnę wielkopostną.

10. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone z racji kolędy, a przede wszystkim za ofiary na przęsła do naszego ogrodzenia. Przyszła niedziela to 3 niedziela miesiąca, a zatem ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na kontynuowanie prac budowlanych. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich ofiarodawców i fundatorów tego dzieła. Wszystkim Dobrodziejom – Bóg zapłać!!!

11. Zachęcam bardzo gorąco wszystkich Wiernych do pobożnego i systematycznego udziału w Nabożeństwach Gorzkich Żali i w Drodze Krzyżowej. Łączy się ono z otrzymaniem odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

12. Na stoliku z prasą najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” i „Nowego Życia”, oraz wypis intencji mszalnych na cały tydzień.