2017-11-12

Przeżywamy dziś w Kościele Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zgromadzeni na Eucharystii, na którą zaprosił nas Bóg, chcemy Go pokornie prosić o łaskę świadomego spotkania z Nim „tu i teraz”. Byśmy byli zdolni na przyjęcie tego daru, oczyszczajmy nasze serca z popełnionego zła i przepraszajmy Boga i naszych bliźnich.

1. Przeżywamy 32 niedzielę zwykłą w roku liturgicznym.

2. Dzisiaj w ramach IX Dnia Solidarności z Kościołem prześladowanym przeżywanego pod hasłem: „Ocalmy Chrześcijan na Bliskim Wschodzie”, przy drzwiach kościoła prowadzona jest zbiórka na pomoc naszym Braciom w wierze. Za złożone ofiary już teraz składam serdeczne podziękowanie - Bóg zapłać!

3. W poniedziałek wsp. św. Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski. Po Mszy św. zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie, połączone z modlitwami za naszych ś.p. Zmarłych.

4. W czwartek święto Rocznicy Poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej, oraz wsp. N.M.P. Ostrobramskiej – Matki Bożej Miłosierdzia.

5. W piątek wsp. św. Elżbiety Węgierskiej.

6. W sobotę wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

7. W przyszłą niedzielę, jako 3 miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone są na budowę ogrodzenia wokół naszej świątyni parafialnej.

8. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w dzisiejszą niedzielę i w minionym tygodniu, przeznaczone na budowę ogrodzenia wokół kościoła. Bardzo proszę o dalszą pomoc, pamięć i finansowe wsparcie, oraz o modlitwę w tej intencji.

9. Nabożeństwo wypominkowe za ś.p. Zmarłych codziennie od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.

10. Wypominki w tym tygodniu:

• Poniedziałek – Piekary – ul. Górna.

• Wtorek – Piekary – ul. Średnia i Główna.

• Środa – Chwałowice – ul. Główna.

• Czwartek – Chwałowice – pozostałe ulice.

• Piątek – Brzezinki, Mościsko, Dziuplina, Grędzina, oraz kartki bez adresu, i te, które wpłynęły po terminie ich wyczytywania. W piątek 17 listopada zakończenie nabożeństw wspominkowych. Do 17 listopada można składać kartki na wypominki. Wypominki składamy do skarbony stojącej pod chórem.

1. Na stoliku obok ambony wyłożony jest najnowszy numer Gościa Niedzielnego, Nowego Życia, a w zakrystii można nabyć kalendarze ścienne na 2018 rok.