2017-09-03

Pan Jezus zaprasza nas dzisiaj do dźwigania krzyża wraz z Nim. W tym roku obchodzimy setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Niech przykład Hiacynty i Franciszka, którzy rozmawiali z Maryją, zachęca nas do naśladowania Jezusa. Nieśmy z Nim krzyż swojego cierpienia!

1. Przeżywamy 22 Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym. Jest to I niedziela miesiąca, a zatem po Mszy św. będzie wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Sumie zmiana tajemnic różańcowych. Po południu Msza św. o godz. 1800.

2. W poniedziałek Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego o godz. 800. Zapraszamy dzieci z naszej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jelczu – Laskowicach, wraz z rodzicami, dyrekcją szkoły, nauczycielami, wychowawcami i pracownikami do modlitwy w ich intencji. Po Mszy św. będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

3. W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Msza św. za Kapłanów, oraz o nowe powołania do służby w Kościele – od Róż Żywego Różańca.

4. W piątek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa ziarna i nasion na zasiew.

5. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych rozpocznie się w naszej Parafii w przyszłą niedzielę, 10 września. Spotkania odbywać się będą w kolejne niedziele o godz. 1600, w sali katechetycznej obok plebanii.

6. W przyszłą niedzielę, jako 2 miesiąca, na Mszy św. o godz. 1200 udzielony będzie Sakrament Chrztu św.

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek od 1600 do 1700. W pilnych sprawach proszę o kontakt przed, lub po Mszy św., w zakrystii kościoła.

8. W niedzielę, 24 września, po Mszy św. o godz. 1030 spotkanie w kościele rodziców i dzieci klas III-ich, przygotowujących się w tym roku szkolnym do I Komunii św.

9. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w minionym tygodniu, przeznaczone na budowę ogrodzenia wokół kościoła. Bardzo dziękuję Parafianom, którzy już przekazali swoje ofiary na ten cel. Bardzo proszę o dalszą pomoc, pamięć i finansowe wsparcie, oraz o modlitwę w intencji Pracujących i wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów naszego wspólnego dzieła. Bóg zapłać!

10. Na stoliku obok ambony wyłożony jest najnowszy numer Gościa Niedzielnego i Nowego Życia, oraz wypis intencji mszalnych na cały tydzień.