2017-11-05

Gromadzimy się na Eucharystii jako wspólnota sióstr i braci. Przychodzimy tu po tygodniu naszych codziennych zajęć. W świecie pełnimy różnorodne funkcje, nie jesteśmy w stanie uniknąć społecznych podziałów ani tendencji tego świata, która zachęca nas byśmy zajmowali pierwsze miejsca pośród innych. Tu – przy ołtarzu – Chrystus gromadzi nas, by nas pojednać ze sobą, ale i zerwać wszelkie podziały pomiędzy nami.

1. Przeżywamy 31 niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Jest to I Niedziela miesiąca. Po Sumie zmiana tajemnic różańcowych. Msza św. wieczorna o godz. 1700.

2. Można już zamawiać w zakrystii i w kancelarii Msze św. indywidualne na przyszły rok kalendarzowy.

3. Nabożeństwo wypominkowe za ś.p. Zmarłych codziennie od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej. W niedziele wypominek nie ma.

4. Wypominki w tym tygodniu:

• Poniedziałek – ul. Polna – 1 część.

• Wtorek – ul. Polna – 2 część.

• Środa – ul. Chwałowicka, Folwarczna, Tymienieckiego, Żurawskiego.

• Czwartek – ul. Zielona, Ziołowa, Zacisze, Listowskiego, Strzelnicza, Tołpy, Sadowa, Kowalińskiego, Skowronkowa, Majowa, Szkolna, Słoneczna, Wiśniowa.

• Piątek – ul. Spokojna, Parkowa, Lipcowa, Treski, Wąskopolna, Łąkowa, Oławska, Hirszfelda, Bożka.

• Sobota – ul. Oleśnicka, Turniejowa, Sportowa, Dziuplińska.

• Wypominki od 13 do 17 listopada /następny tydzień/:

• Poniedziałek – Piekary – ul. Górna.

• Wtorek – Piekary – ul. Średnia i Główna.

• Środa – Chwałowice – ul. Główna.

• Czwartek – Chwałowice – pozostałe ulice.

• Piątek – Brzezinki, Mościsko, Dziuplina, Grędzina, oraz kartki bez adresu, i te, które wpłynęły po terminie ich wyczytywania. W piątek 17 listopada zakończenie nabożeństw wspominkowych. Do 17 listopada można składać kartki na wypominki. Wypominki składamy do skarbony pod chórem.

1. W czwartek święto - Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

2. W piątek wsp. św. Leona Wielkiego, papieża.

3. W sobotę wsp. św. Marcina z Tours, biskupa, oraz 99 Rocznica Odzyskania Niepodległości, nasze Święto Narodowe. Msze św. w sobotę o godz. 1000 i 1700. Msza św. zamówiona przez Władze Miasta i Gminy w Jelczu – Laskowicach, w intencji naszej Ojczyzny, sprawowana będzie o godz. 1000. Będziemy prosić Dobrego Boga o pomyślność dla Rzeczypospolitej. Będziemy się modlić za wszystkich Polaków, by nie zagubili ducha narodowej tożsamości.

4. W przyszłą niedzielę, jako II miesiąca, na Mszy św. o godz. 1200 udzielony będzie Sakrament Chrztu św.

5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy 9. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem: „Ocalmy Chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Po Mszach św. przy drzwiach kościoła prowadzona będzie zbiórka na pomoc naszym Braciom w wierze.

6. Po Mszy św. zapraszam do stolika z prasą katolicką. Tam również wypis intencji mszalnych na cały tydzień. U Pani Zakrystianki kalendarze ścienne na nowy rok.