V NIEDZIELA WIELKANOCNA
2017-05-14

Każdy dzień przynosi wiele okoliczności, w których rodzi się w nas lęk. Chrystus chce nas dziś zapewnić, że będąc z Nim nie musimy się niczego bać. Że ufając Jemu, rodzi się w nas poczucie bezpieczeństwa. Oddajmy Bogu na początku wszystko to, czego się boimy. On to wszystko weźmie w swoje ręce. Niech Bóg nas poprowadzi drogą ufnego zawierzenia się Jemu.

1. Przeżywamy 5 Niedzielę Wielkanocną.

2. Nabożeństwo majowe z Litanią Loretańską codziennie o godz. 1730.

3. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski.

4. W dniach 2 i 3 czerwca na Jasnej Górze odbędzie się spotkanie V Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Idźmy i głośmy jak Maryja”. Na to spotkanie organizujemy jednodniowy wyjazd autokarowy w sobotę 3 czerwca. Koszt wynosi 40 zł. Zapisy u Pani Ireny Grzeszczuk. Program pielgrzymki i numer telefonu do Pani Ireny na tablicy ogłoszeń.

5. Przyszła niedziela to 3 niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na naszą parafię. W tym miesiącu na ubezpieczenie kościoła, plebanii i sal katechetycznych.

6. Trwają prace przy odbudowie ogrodzenia kościoła. Dziękuję pięknie Parafianom, którzy już przekazali swoje ofiary na ten cel, oraz tym Osobom i Firmom, które zaangażowały się w prace – składam z serca płynące Bóg zapłać! Bardzo proszę o dalszą pomoc, pamięć i finansowe wsparcie inwestycji, oraz o modlitwę w intencji Pracujących i wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od 1600 do 1700 i w sobotę od 900 do 1000.

8. Na stoliku obok ambony najnowsza prasa katolicka, oraz wypis intencji mszalnych na cały tydzień. Zachęcam do lektury.