2017-07-09

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy” – słowa Pana Jezusa zachęcają nas do przeżycia niezwykłego z Nim spotkania. Zbawca oferuje nam swoją nieskończoną Miłość. Wszystkie ludzkie troski, problemy, obciążenia chce wziąć na swe ramiona, obiecując pokrzepienie. Przeżyjmy tę niedzielną Eucharystię blisko naszego Pana.

1. Przeżywamy 15 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Jest to 2 Niedziela miesiąca. Na Sumie udzielony będzie Sakrament Chrztu św.

2. Przypominam, że w miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. w dni powszednie sprawowane są o godz. 1800. W niedziele porządek Mszy św. przed południem bez zmian, Msza św. wieczorna o godz. 1900.

3. We wtorek święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy.

4. W środę wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i m.

5. W czwartek wsp. św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Jest to 13 dzień miesiąca. Po Mszy św. wieczornej serdecznie zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej i z modlitwą różańcową.

6. W piątek wsp. św. Henryka, Patrona J.Em. Ks. Kard. H. Gulbinowicza. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za naszego Arcypasterza Seniora, oraz za wszystkich Solenizantów.

7. W sobotę wsp. św. Bonawentury, bpa i dK.

8. W przyszłą niedzielę, jako 3 miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone są na naszą Parafię. Kontynuowane są prace przy budowie ogrodzenia wokół kościoła. Bardzo dziękuję Parafianom, którzy już przekazali swoje ofiary na ten cel – składam z serca płynące Bóg zapłać! Bardzo proszę o dalszą pomoc, pamięć i finansowe wsparcie, oraz o modlitwę w intencji Pracujących i wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów naszego wspólnego dzieła.

9. Informacje o pieszej pielgrzymce z Wrocławia na Jasną Górę i o zapisach na pielgrzymkę wywieszone są na tablicy ogłoszeń.

10. Na stoliku obok ambony najnowsza prasa katolicka i wypis intencji mszalnych na cały tydzień.