2018-02-04

„Dni moje lecą jak tkackie czółenko” – usłyszymy dziś z ust Hioba i choć my również odczuwamy pędzący czas, to każdego tygodnia czasem wytchnienia jest dla nas Eucharystia. To także moment, kiedy jesteśmy wdzięczni Bogu za wszystkie łaski, jakich od Niego doświadczamy, dlatego stańmy wspólnie do eucharystycznej uczty i prośmy Pana o miłosierdzie.

1. Przeżywamy 5 niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Dzisiaj I Niedziela miesiąca. Po Mszach św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. dla dzieci zmiana tajemnic różańcowych dla Róży dziecięcej p.w. św. Jana Pawła II, po Sumie zmiana tajemnic dla dorosłych Róż Żywego Różańca.

2. Dzisiaj o godz. 1600 w sali katechetycznej kolejne spotkanie w serii Nauk Przedślubnych dla Narzeczonych.

3. W poniedziałek wsp. św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszy św. błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.

4. We wtorek wsp. św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

5. W sobotę wsp. św. Scholastyki, dziewicy.

6. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Chorego.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1200 udzielony będzie sakrament Chrztu św.

8. Trwa kolęda, czyli wizyta duszpasterska w Rodzinach naszej Parafii. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczyna się o godz. 1500, w soboty o godz. 1030. Z racji kolędy Msze św. w dni powszednie sprawowane są rano o godz. 900. W sprawach kancelaryjnych zgłaszamy się po Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii.

9. Program kolędy na ten tydzień:

05.II. Poniedziałek - ul. Witosa 1 – 49 a.

06.II. Wtorek – ul. Witosa 53 – 101.

07.II. Środa - ul. Cicha 25 – 1.

08.II. Czwartek - ul. Cicha 49 – 26.

09.II. Piątek – ul. Polna 59 – 2.

10.II. Sobota - ul. Polna 113 – 61.

1. W przyszłą niedzielę w godzinach popołudniowych uzupełnienie kolędy dla tych Parafian, którzy byli nieobecni w wyznaczonym terminie. Adresy proszę zgłaszać do soboty włącznie bezpośrednio po Mszy św. w zakrystii, telefonicznie lub mailowo.

2. Na stoliku obok ambony wyłożony jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, „Nowego Życia” i wypis intencji mszalnych.