2016-08-27

W ostatnią niedzielę wakacji spotykamy się na Eucharystii, dziękujmy więc za czas wypoczynku i radości dzieci i młodzieży. Jesteśmy tu, bo uważamy Jezusa za naszego Pana i nie robimy sobie urlopu od spotkania i relacji z nim. Dziękujemy mu za to, że jest blisko nas i w każdej Mszy św. przychodzi do nas, aby wspomóc nas swoją łaską i błogosławieństwem.

1. Przeżywamy 21 Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym.

2. Dzisiaj po raz ostatni w czasie wakacyjnym i urlopowym Msza św. wieczorna o godz. 1900. Od przyszłej niedzieli powracamy do Mszy św. popołudniowej o godz. 1800. Msze św. w tygodniu sprawowane są również o godz. 1800.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:

• W poniedziałek wsp. św. Augustyna, bpa i dK.

• We wtorek wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

• W piątek wsp. bł. Bronisławy, dziewicy. W piątek przypada 78. Rocznica wybuchu II Wojny Światowej.

• W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź będzie w czwartek i w piątek od godz. 1700 do 1800. W czasie spowiedzi Adoracja Najświętszego Sakramentu.

• W piątek w godzinach rannych odwiedziny chorych w domach.

• W piątek zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu Nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

• W sobotę rano o godz. 730 Różaniec, po nim Msza św. wynagradzająca i po Mszy św. kolejne Nabożeństwo Pięciu I Sobót Miesiąca.

• W przyszłą niedzielę przypada 8 rocz. śm. ś.p. + Ks. Tadeusza Przybysza. Msza św. w Jego intencji w sobotę o godz. 1700.

1. W przyszłą niedzielę, jako I miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Sumie o godz. 1200 zmiana tajemnic różańcowych. Suma w intencji Róży Matki Bożej Bolesnej, oraz za Ich Rodziny, z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej. Adoracja w tym miesiącu, w myśl prośby papieża Franciszka i według zalecenia Ks. Arcybiskupa Metropolity, poświęcona modlitwie o pokój i o ochronę przed terroryzmem.

2. Kancelaria czynna w tym tygodniu tylko w sobotę od 900 do 1000.

3. Rok szkolny rozpoczyna się w tym roku wyjątkowo 4 września. Msza św. na rozpoczęcie roku nauki i pracy dla dzieci i młodzieży, oraz ich nauczycieli i wychowawców w poniedziałek za tydzień, 4 września, o godz. 800 rano.

4. Od 2 Niedzieli września /10.09./ rozpoczyna się jesienna seria Nauk Przedślubnych dla Narzeczonych. Spotkania odbywać się będą w kolejne niedziele o godz. 1600, w sali katechetycznej obok plebanii. Zapisy uczestników na pierwszym spotkaniu w dniu 10 września.

5. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w minionym tygodniu, przeznaczone na budowę ogrodzenia wokół kościoła. Bardzo dziękuję Parafianom, którzy już przekazali swoje ofiary na ten cel. Bardzo proszę o dalszą pomoc, pamięć i finansowe wsparcie, oraz o modlitwę w intencji Pracujących i wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów naszego wspólnego dzieła. Bóg zapłać!

6. Na stoliku obok ambony wyłożony jest najnowszy numer Gościa Niedzielnego i Nowego Życia, oraz wypis intencji mszalnych na cały tydzień.