IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
2017-05-07

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

Spotykamy się dzisiaj, tak jak w każdą niedzielę z Jezusem Dobrym Pasterzem. Wszyscy tworzymy Jego owczarnię. Z Nim jesteśmy bezpieczni. On daje nam pokarm, którym jest Jego Słowo i Jego Ciało. Starajmy się otworzyć na przyjęcie tych darów i dziękujmy za miłość, jaką obdarza nas Pan Jezus.

1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną. Dzisiejsza niedziela zwana Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna 54. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

2. Nabożeństwo majowe z Litanią Loretańską codziennie o godz. 1730.

3. W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski, a także naszej Parafii. Jest to dzień Odpustu parafialnego. W poniedziałek Msza św. rano o godz. 1000 i wieczorem o godz. 1800. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian do udziału w święcie naszej Parafii.

4. W poniedziałek przypada 16. rocznica śmierci ś.p. Ks. Józefa Kijaka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o byłym tutejszym duszpasterzu.

5. W sobotę wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Setna Rocznica pierwszego Objawienia się Matki Bożej dzieciom w Fatimie. Po Mszy św. zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Fatimskiej. Od maja do października, w trakcie nabożeństwa będzie procesja z Figurą Matki Bożej i ze świecami wokół kościoła.

6. W przyszłą niedzielę, jako II miesiąca, na Sumie o godz. 1200 udzielony będzie Sakrament Chrztu św.

7. W dniach 2 i 3 czerwca na Jasnej Górze odbędzie się spotkanie V Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Idźmy i głośmy jak Maryja”. Na to spotkanie organizujemy jednodniowy wyjazd autokarowy w sobotę 3 czerwca. Koszt wynosi 40 zł. Zapisy u Pani Ireny Grzeszczuk. Program pielgrzymki i numer telefonu do Pani Ireny na tablicy ogłoszeń.

8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od 1600 do 1700 i w sobotę od 900 do 1000.

9. Trwają prace przy odbudowie ogrodzenia kościoła. Dziękuję pięknie Parafianom, którzy już przekazali swoje ofiary na ten cel, oraz tym Osobom i Firmom, które zaangażowały się w prowadzone prace – składam z serca płynące Bóg zapłać! Bardzo proszę o dalszą pomoc, pamięć i finansowe wsparcie tego dzieła, oraz o modlitwę w intencji pracujących i wszystkich dobrodziejów.

10. Na stoliku obok ambony wyłożona najnowsza prasa katolicka, oraz wypis intencji mszalnych na cały tydzień.