4 NIEDZIELA  ZWYKŁA
2018-01-28

1. Przeżywamy 4 niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Dzisiaj po Mszach św. prowadzona jest zbiórka na pomoc finansową dla klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji.
  2. Dzisiaj o godz. 1600 w sali katechetycznej kolejne spotkanie w serii Nauk Przedślubnych dla Narzeczonych.
  3. W środę wsp. św. Jana Bosko, prezbitera.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź będzie w czwartek i w piątek od 1600 do 1700.  W czasie spowiedzi Adoracja Najświętszego Sakramentu, w piątek zakończona Nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czwartek i w piątek Msza św. rano o godz. 900 i wieczorem o godz. 1700. W czwartek Msza św. wieczorna w intencji Kapłanów, oraz o nowe powołania do służby w Kościele. Jest to Msza św. od Róż Żywego Różańca.
  5. W piątek święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to również ustanowiony przez św. Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na Mszach św. obrzęd poświęcenia gromnic, a na Mszy wieczornej poświęcenie świec dla Dzieci I – Komunijnych.
  6. W sobotę wsp. św. Błażeja, biskupa i męczennika. Rano o godz. 730 Różaniec, o godz. 800 Msza św. wynagradzająca i po Mszy św. Nabożeństwo Pięciu I Sobót miesiąca. Po Mszy św. o godz. 900 błogosławieństwo świec i wiernych ku czci św. Błażeja, patrona w chorobach gardła i języka.
  7. W przyszłą niedzielę J.E. Ks. Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, święci 12. Rocznicę konsekracji biskupiej. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Najdostojniejszego Arcypasterza.
  8. W przyszłą niedzielę I Niedziela miesiąca. Po Mszach św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. dla dzieci zmiana tajemnic różańcowych dla Róży dziecięcej p.w. św. Jana Pawła II, po Sumie zmiana tajemnic dla dorosłych Róż Żywego Różańca. Suma w intencji Członkiń powstającej Róży p.w. św. Anny i za ich Rodziny.
  9. Trwa kolęda, czyli wizyta duszpasterska w Rodzinach naszej Parafii. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczyna się o godz. 1500, w soboty o godz. 1030. Z racji kolędy Msze św. w dni powszednie  sprawowane są  rano o godz. 900. W sprawach kancelaryjnych zgłaszamy się po Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii.
  10. Program kolędy na ten tydzień:

29.I. Poniedziałek  - ul. Słoneczna i Żurawskiego.

30.I. Wtorek – ul. Spokojna, Zacisze i Treski.

31.I. Środa - ul. Chwałowicka, Folwarczna, Morelowa i Wąskopolna.

1.II. Czwartek - ul. Wiejska, Sadowa, Wiśniowa, Oławska, Kolejowa

i Łąkowa

2.II. Piątek – kolędy nie ma – przychodzimy na Mszę św. do kościoła.

3.II. Sobota - ul. Witosa – numery po stronie parzystej od 2 do 74.

1. Na stoliku obok ambony wyłożony jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, „Nowego Życia” i wypis intencji mszalnych.