UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
2017-11-01

Uroczystość Wszystkich Świętych jest dniem pełnym radości i nadziei. Radości, ponieważ wspominamy całą rzeszę ludzi, którzy poprzedzili nas w ziemskiej wędrówce, a przez swoją miłość do Boga, heroizm wiary i przylgnięcie do Niego przebywają teraz w niebie i wstawiają się za nami. Dzień nadziei, ponieważ również i my możemy, żyjąc w bliskiej obecności Boga, osiągnąć pełnię miłości i stać się świętymi.

1. Przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych.

2. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Od czwartku Msza św. wieczorna w dni powszednie, oraz w niedziele i święta, sprawowana będzie przez cały okres zimowy, do Środy popielcowej przyszłego roku, o godz. 1700.

3. W czwartek Msza św. w Nowym Dworze o 1400, w Dębinie o godz. 1530, w kościele parafialnym o godz. 1700.

4. Nabożeństwo z wypominkami za ś.p. Zmarłych w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

5. Wypominki w tym tygodniu od mieszkańców z następujących ulic:

• czwartek - ul. Witosa.

• piątek - ul. Witosa.

• sobota - ul. Cicha.

• w niedziele nabożeństw za Zmarłych nie będzie.

• do niedzieli, 12 listopada włącznie, można składać kartki na wypominki. Wypełnione kartki, z dopisaną miejscowością i ulicą, składamy, wraz z ofiarą, do skarbony stojącej pod chórem kościoła.

1. Jeden raz w roku, od południa 1 XI, do północy 2 XI, można uzyskać odpust zupełny. Warunki odpustu: Spowiedź św. i Komunia św., nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz modlitwa w intencji Ojca św. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za Zmarłych, zyskują odpust za Dusze w czyśćcu cierpiące. Od 1 do 8 XI jest to odpust zupełny, w inne dni roku – cząstkowy.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

3. W czwartek Msza św. za ś.p. Zmarłych Kapłanów. Msza św. od Róż Żywego Różańca.

4. W piątek wsp. św. Huberta, Patrona Myśliwych i Leśników. W piątek w godzinach rannych odwiedziny chorych w domach. Spowiedź będzie w piątek od 1600 do 1700. W czasie spowiedzi Adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona Nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W sobotę wsp. św. Karola Boromeusza, bpa. W sobotę rano o 730 Różaniec, o 800 Msza św. wynagradzająca i po Mszy św. Nabożeństwo Pięciu I Sobót Miesiąca.

6. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Po Mszach św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Sumie zmiana tajemnic różańcowych. Suma za ś.p. Zmarłe Członkinie z Róż Żywego Różańca, oraz za ś.p. Zmarłych z Rodzin.