2017-07-02

Eucharystia jest spotkaniem z Chrystusem, który mimo śmierci krzyżowej nadal żyje i jest z nami. Obdarowując łaską, chce nam towarzyszyć w każdej chwili życia. Przyjmując Jego Ciało w Komunii świętej, zyskujemy moc do dobrych czynów. Niech to eucharystyczne spotkanie utwierdzi nas w wierze, oraz uczyni nasze życie miłym Panu.

1. Przeżywamy 13 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Jest to I Niedziela miesiąca. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Sumie zmiana tajemnic różańcowych. Msza św. wieczorna o godz. 1900.

2. Przypominam, że w miesiącu lipcu i sierpniu w niedziele porządek Mszy św. przed południem bez zmian, natomiast Msza św. wieczorna o godz. 1900. Msze św. w dni powszednie sprawowane są o godz. 1800.

3. W poniedziałek święto św. Tomasza, Apostoła.

4. W czwartek wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek i w piątek od 1700 do 1800. W czasie spowiedzi będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, w piątek zakończona Nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. Msza św. w czwartek w intencji Kapłanów, oraz o nowe powołania do służby w Kościele – Msza św. od Róż Żywego Różańca.

7. W piątek w godzinach rannych odwiedziny chorych w domach.

8. W sobotę wsp. św. Jana z Dukli, kapłana.

9. W przyszłą niedzielę Suma o godz. 1200 w intencji chrzczonych dzieci.

10. Szczegóły i informacje na temat XXXVII Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę, oraz o zapisach na pielgrzymkę wywieszone są na tablicy ogłoszeń.

11. Kontynuowane są prace przy budowie ogrodzenia wokół kościoła. Bardzo dziękuję Parafianom, którzy już przekazali swoje ofiary na ten cel – składam z serca płynące Bóg zapłać! Bardzo proszę o dalszą pomoc, pamięć i finansowe wsparcie, oraz o modlitwę w intencji Pracujących i wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów naszego wspólnego dzieła.

12. Na stoliku obok ambony najnowsza prasa katolicka i wypis intencji mszalnych na cały tydzień.