2 NIEDZIELA WIELKANOCNA
2017-04-23

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

Tydzień temu świętowaliśmy Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Zapoczątkował ją nasz Rodak, św. Jan Paweł II. W tym dniu pragniemy podziękować Panu Jezusowi za to, że jest miłosierny, że do każdego człowieka wyciąga swoją rękę, aby przebaczyć mu wszystkie grzechy. Przypomnijmy sobie, czym obraziliśmy Pana Boga i naszych bliźnich, i wspólnie za to przepraszajmy. Módlmy się o Miłosierdzie Boże dla nas i dla całego współczesnego świata.

1. Przeżywamy 2 Niedzielę Wielkanocną. Dzisiaj obchodzimy także Święto Bożego Miłosierdzia. Od czterech lat rozpoczyna ono obchody Tygodnia Miłosierdzia. Przyniesione przez nas skarbonki, które odbieraliśmy na początku Wielkiego Postu, składamy po Mszy św. przed ołtarzem.

2. Po południu serdecznie zapraszamy na godz. 1500, na Godzinę Miłosierdzia.

3. W poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, Głównego Patrona Polski.

4. We wtorek święto św. Marka, Ewangelisty.

5. W sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy.

6. Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny w całym Kościele.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki od 1600 do 1700, oraz w soboty od 900 do 1000.

8. W poniedziałek rozpoczynamy prace przy odbudowie ogrodzenia naszego kościoła. Bardzo proszę o ostrożność, żeby nikomu nic się nie stało w czasie prowadzonych prac, szczególnie dzieciom podczas Mszy św. niedzielnych, proszę o modlitwę w intencji pracujących. Proszę również o wspieranie naszego wspólnego dzieła swoimi ofiarami.

9. Odbiór strojów liturgicznych dla dzieci komunijnych odbędzie się 27 kwietnia  ( czwartek ) w salce katechetycznej. Godzina 18 chłopcy, godzina 19 dziewczynki. Przedstawiciele z firmy będą już o 17. Przy odbiorze należy wpłacić  pełną kwotę za strój. Jeżeli ktoś nie może być w tym dniu, odbiór w siedzibie firmy ul. Ostrowskiego 3B, Wrocław.

10. Na stoliku obok ambony najnowsza prasa katolicka, oraz wypis intencji mszalnych na cały tydzień.