AKTUALNOŚCI

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

INTENCJE MSZALNE

GRUPY PARAFIALNE

GALERIA

SŁOWO ŻYCIA

CIEKAWE STRONY

Wizyt:
Dzisiaj: 9Wszystkich: 44743

Ogłoszenia parafialne

KANCELARIA » Ogłoszenia parafialne

 

19 NIEDZIELA ZWYKŁA
2017-08-13

 

         Przychodzimy do Jezusa pośród różnych spraw naszego życia. Niektóre to sukcesy, niektóre to mniej udane sprawy. Ale chcemy to wszystko Jemu ofiarować i prosić, by jak apostołowie zobaczyć, że On jest naszym Panem i ma wielką moc. Nie bójmy się przedstawić Jezusowi wszystkie nasze słowa i czyny, plany i marzenia, wszystkie wydarzenia i zasłuchajmy się w Jego Słowo.

 

  1. Przeżywamy 19 Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym. Msze św. w stałym niedzielnym porządku. Msza św. wieczorna o godz. 1900. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie z modlitwą różańcową i procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej.

  2. W poniedziałek wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

  3. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to także Święto Polskiej Armii, oraz 97 Rocznica Cudu nad Wisłą w 1920 roku. Porządek Mszy św. we wtorek jak w każdą niedzielę, włącznie z Mszą św. wieczorną o godz. 1900. W Uroczystość Wniebowzięcia po każdej Mszy św. będzie obrzęd święcenia ziół i kwiatów ku czci Matki Bożej Zielnej. Ofiary składane na tacę w Uroczystość Wniebowzięcia NMP przeznaczone są na odbudowę kościołów naszej Archidiecezji.

  4. Zarząd Firmy JELCZ Sp. z o.o. zaprasza we wtorek od godz. 1300 na organizowany z okazji Święta Wojska Polskiego Piknik Militarny. Udział w pikniku jest bezpłatny dla wszystkich mieszkańców Jelcza-Laskowic oraz gmin okolicznych. W programie: prezentacja sprzętu wojskowego marki „JELCZ”, pokazy sprzętu wojskowego, ratownictwa medycznego, zabawy dla dzieci, znakowanie rowerów, wojskowa grochówka, catering.

  5. W czwartek wsp. św. Jacka, kapłana.

  6. W przyszłą niedzielę, jako 3 miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone są na budowę ogrodzenia wokół naszego kościoła.

  7. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w minionym tygodniu. Kontynuowane są prace budowlane. Bardzo dziękuję Parafianom, którzy już przekazali swoje ofiary na ten cel. Bardzo proszę o dalszą pomoc, pamięć i finansowe wsparcie, oraz o modlitwę w intencji Pracujących i wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów naszego wspólnego dzieła. Bóg zapłać!

  8. Kancelaria parafialna czynna będzie w tym tygodniu tylko w sobotę od 900 do 1000.

  9. Na stoliku obok ambony najnowsza prasa katolicka i wypis intencji mszalnych na cały tydzień. Zachęcam do lektury.

 
                                                          Ks. Marek Hula
                                                                    Proboszcz  Parafii