2018-01-14

Gromadzimy się w naszym kościele jako dzieci Boże. Nieważne ile kto ma lat, jak wygląda – wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi. Jako dzieci Boże chcemy spotkać się z Panem Jezusem i zapytać Go, co robić, aby nasze życie było piękne.

1. Przeżywamy 2 niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Dzisiaj w Kościele Katolickim, obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

2. W tym tygodniu, w czwartek, rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w naszej Parafii seria wiosenna Nauk Przedślubnych dla Narzeczonych. Spotkania odbywać się o godz. 1600, w sali katechetycznej obok plebanii. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

4. W środę wsp. św. Antoniego, opata.

5. W piątek wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

6. Wszystkim dzieciom i wnukom przypominamy, że w przyszłą niedzielę jest Dzień Babci, a w poniedziałek za tydzień Dzień Dziadka.

7. W przyszłą niedzielę przypada 3 Niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na kontynuowanie prac przy ogrodzeniu naszego kościoła. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom włączającym się w to nasze wspólne dzieło i zapewniam o nieustającej modlitwie w ich intencji.

8. Trwa kolęda, czyli wizyta duszpasterska w Rodzinach naszej Parafii. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczyna się o godz. 1500, w soboty o godz. 1030.

9. Z racji kolędy Msze św. w dni powszednie sprawowane są rano o godz. 900. Porządek niedzielny bez zmian. W sprawach kancelaryjnych zgłaszamy się po Mszy św.

10. Program kolędy na ten tydzień:

15.I. Poniedziałek - Chwałowice, ul. Główna 1-50, Polna.

16.I. Wtorek - Chwałowice, ul. Główna 51-69M, Cicha, Leśna,

Świerkowa, Cisowa, Jodłowa, Jałowcowa, Wiśniowa.

17.I. Środa - Chwałowice, ul. Główna 70-190.

18.I. Czwartek - Chwałowice, ul. Szkolna, Kochanowskiego,

Norwida, Mickiewicza, Reja, Chopina, Słowackiego,

Sienkiewicza.

19.I. Piątek - Chwałowice, ul. Wrzosowa, Bławatkowa,

Konwaliowa.

20.I. Sobota - Chwałowice, ul. Długa, Nowa, Słoneczna, Krótka,

Dębowa, Kasztanowa, Klonowa, Akacjowa, Sokola, Sowia,

Skowronkowa, Jastrzębia.

1. Na stoliku obok ambony wyłożony jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, „Nowego Życia”, oraz wypis intencji mszalnych na cały tydzień.