UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
2017-06-11

Jest Jeden Bóg. Są Trzy Osoby Boskie: Bóg, Ojciec, Syn i Duch Święty. Te podstawowe prawdy wiary stają się „sercem” Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Oto Bóg staje przed nami jako Ojciec, Syn i Duch Święty. Z pokorą przyjmijmy tajemnicę i ze czcią ją adorując pragniemy zbliżać się w mocy, która łączy Trójcę, do spotkania z nią w Eucharystii. Tutaj działają Ojciec z Synem w Duchu Świętym, zjednoczeni doskonałą miłością. Zostajemy zaproszeni na ucztę miłości Trójcy Przenajświętszej.

1. Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy.

2. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, tak w niedziele jak i w dzień powszedni, po Mszy św. wieczornej.

3. We wtorek wsp. św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.

4. W środę wsp. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej /BOŻE CIAŁO/. Msze św. w Boże Ciało sprawowane będą o godz. 800, 1000, 1200 i 1800. Po Mszy św. o godz. 1000 wyruszy procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy. Trasa procesji: ul. Witosa, Treski, Polna, Oławska i ponownie ul. Witosa. Proszę o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji wg dotychczas ustalonych grup odpowiedzialnych za poszczególne ołtarze. Odbiór dekoracji w środę po Mszy św. wieczornej. Bardzo proszę mieszkańców o przystrojenie okien i posesji na trasie całej Procesji Eucharystycznej. Do sypania kwiatków zapraszam szczególnie dziewczynki klas I, II i III, oraz Przedszkolaczki. Dzieci Komunijne uczestniczą w procesji w strojach komunijnych.

6. Po zakończeniu procesji Msza św. o godz. 1200. Tak więc w Mszy św. będzie można uczestniczyć albo przed procesją, albo bezpośrednio po jej zakończeniu. Pamiętajmy, że udział w procesji nie zastępuje udziału w Mszy św.

7. W sobotę wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

8. W przyszłą niedzielę, jako III niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone są na naszą Parafię.

9. Kontynuowane są prace przy budowie ogrodzenia wokół kościoła. Bardzo dziękuję Parafianom, którzy już przekazali swoje ofiary na ten cel – składam z serca płynące Bóg zapłać! Bardzo proszę o dalszą pomoc, pamięć i finansowe wsparcie, oraz o modlitwę w intencji Pracujących i wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów naszego wspólnego dzieła.

10. Kancelaria czynna w tym tygodniu tylko w sobotę od 900 do 1000.

11. Na stoliku obok ambony najnowsza prasa katolicka i wydruk intencji mszalnych na cały tydzień.