2017-08-06

„Dobrze, że tu jesteśmy”, bo Kościół to miejsce, gdzie możemy spotkać żywego Boga, ale też w którym sami możemy się przemieniać. Dziękujmy dziś Chrystusowi za to, że pokazał nam iż jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym Człowiekiem i prośmy o Jego przemieniającą moc w naszym życiu.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego. Jest to I niedziela miesiąca. Po Mszy św. będzie wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Sumie zmiana tajemnic różańcowych. Msza św. wieczorna o godz. 1900.

2. Msze św. w tygodniu sprawowane są o godz. 1800.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:

• w poniedziałek wsp. bł. Edmunda Bojanowskiego.

• we wtorek wsp. św. Dominika, kapłana.

• w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy.

• w czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

• w piątek wsp. św. Klary, dziewicy.

• w przyszłą niedzielę 13 dzień miesiąca. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej, z modlitwą różańcową i procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej.

• w przyszłą niedzielę na Sumie o godz. 1200 udzielony będzie sakrament Chrztu św.

1. Na stoliku obok ambony najnowsza prasa katolicka i wypis intencji mszalnych na cały tydzień.

2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w minionym tygodniu, przeznaczone na budowę ogrodzenia wokół kościoła. Kontynuowane są prace budowlane. Bardzo dziękuję Parafianom, którzy już przekazali swoje ofiary na ten cel. Bardzo proszę o dalszą pomoc, pamięć i finansowe wsparcie, oraz o modlitwę w intencji Pracujących i wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów naszego wspólnego dzieła. Bóg zapłać!