5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

2017-04-02

W naszej wędrówce przez Wielki Post spotykamy się dziś z Martą i Marią, opłakującymi śmierć swego brata Łazarza. Wobec dramatu śmierci Jezus ujawnia swą moc i wskrzesza Łazarza. Jezus ma władzę nad śmiercią, ponieważ zwyciężył śmierć na drzewie krzyża, składając na nim samego siebie jako Ofiarę przebłagalną za nasze grzechy. Niech uczestnictwo w tej właśnie Ofierze Chrystusa uświadomi nam konieczność naszej śmierci i powołania do życia wiecznego.

1. Przeżywamy 5 Niedzielę Wielkiego Postu. Rozpoczynamy dzisiaj nasze Parafialne Rekolekcje. Bardzo serdecznie witamy w naszej Parafii Ojca Rekolekcjonistę - Ojca Romana Krzysztofa Celarego ze Zgromadzenia Ojców Franciszkanów z Wrocławia – Sołtysowic. Niech dobry Bóg obficie Mu błogosławi w głoszeniu nam nauk rekolekcyjnych, a Jego słowo niech nam pomaga jak najlepiej przygotować się do rekolekcyjnej Spowiedzi i zbliżających się świąt. Wszystkich Parafian bardzo serdecznie zapraszam do udziału w rekolekcyjnych spotkaniach.

2. Po południu zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 1700.

3. Dzisiaj przy drzwiach kościoła prowadzona jest zbiórka na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu. Za złożone ofiary już teraz składam serdeczne Bóg zapłać, prowadzącym zbiórkę dziękuję za pomoc w jej przeprowadzeniu.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź tylko we wtorek, w ostatnim dniu rekolekcji. Msza św. w czwartek w intencji Kapłanów, oraz o nowe powołania do służby w Kościele – Msza św. od Róż Żywego Różańca.

5. W piątek Nabożeństwa Drogi Krzyżowej rano o godz. 900 i po południu o godz. 1730. Po nabożeństwach Msza św. W piątek w godzinach rannych przedświąteczne odwiedziny chorych w domach. W piątek po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. Przyszła niedziela to niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia palm. Przypominam o konkursie na najładniejszą i największą palmę. Własnoręcznie wykonane palmy, podpisane imieniem i nazwiskiem, przynosimy na Mszę św. o godz. 1030. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

7. Przyszła niedziela to 3 niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na naszą Parafię. Bardzo proszę pamiętać o ofiarach składanych na ogrodzenie naszego kościoła. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy przekazali już ofiary na ten cel.

8. W przyszłą niedzielę Ks. Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski zaprasza młodzież z całej Archidiecezji na Plac św. Marcina i Plac Katedralny we Wrocławiu, na XXXII Światowy Dzień Młodzieży. Dokładny program spotkania wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.

9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w sobotę od 900 do 1000.

10. Po Mszy św. zapraszam do stolika z prasą katolicką. Tam też wydruk intencji mszalnych na cały tydzień. U Pani Zakrystianki przy drzwiach kościoła można nabyć paschaliki na stół świąteczny, oraz na liturgię Wigilii Paschalnej.

11. Burmistrz Jelcza-Laskowic informuje, że nasza Gmina organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w najbliższą sobotę - 8 kwietnia, w godzinach od 700 do 1500. Elektroodpady należy wystawić do godz. 800 w zabudowie jednorodzinnej przed posesjami, w zabudowie wielorodzinnej przy boksach śmietnikowych. Szczegóły na plakacie umieszczonym na tablicy ogłoszeń.