2017-10-01

Uważanie się za chrześcijanina nie zapewnia nam automatycznie zbawienia. Potrzeba nawrócenia, głębokiej przemiany serca. Nie wystarczy mówić, że się wierzy w Boga, jeśli nie przekłada się to na codzienne życie. Nie deklaracje, ale wewnętrzna postawa ma kluczowe znaczenie w drodze do Boga. W Ewangelii usłyszymy o dwóch synach, którzy w różny sposób reagują na polecenie ojca. Która z postaw synów jest bliższa mojego stosunku do Boga?

1. Przeżywamy 26 Niedzielę Zwykłą. Jest to I niedziela miesiąca.

2. Spotkanie dla narzeczonych w serii nauk przedślubnych dzisiaj o godz. 1600, w sali katechetycznej obok plebanii.

3. Nabożeństwo Różańcowe dzisiaj i przez cały miesiąc październik o godz. 1730.

4. Dzisiaj na Nabożeństwie Różańcowym poświęcone będą różańce dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Przed nabożeństwem, od godz. 1700 spotkanie w kościele Rodziców dzieci I-komunijnych z Katechetą, Panem Stanisławem Żytkowskim.

5. Przypominam, że z okazji miesiąca Matki Bożej Różańcowej ogłaszamy konkurs dla dzieci na najlepszą frekwencję na Nabożeństwach Różańcowych. Od dzisiaj rozdawane będą fragmenty wyklejanki, a rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród 31 października.

6. W poniedziałek wsp. św. Aniołów Stróżów.

7. W środę wsp. św. Franciszka z Asyżu.

8. W czwartek wsp. św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy.

9. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Msza św. w intencji Kapłanów, oraz o nowe powołania do służby w Kościele. Jest to Msza św. od Róż Żywego Różańca. Spowiedź z racji I piątku miesiąca będzie w czwartek i w piątek od 1600 do 1730.

10. W piątek w godzinach rannych odwiedziny chorych w domach. Na zakończenie Adoracji w piątek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

11. W sobotę wsp. Matki Bożej Różańcowej. Z racji I soboty miesiąca i inicjatywy „Różaniec do granic” zapraszamy na godz. 1400 na wspólną modlitwę różańcową. Po różańcu Msza św. wynagradzająca i po Mszy św. Nabożeństwo 5-ciu I sobót miesiąca.

12. Z okazji 750-lecia Kanonizacji św. Jadwigi Śląskiej - Patronki Śląska i Trzebnicy - Uroczystości Odpustowe w kończącym się Roku Jadwiżańskim odbędą się w Trzebnicy za dwa tygodnie 14, 15 i 16 października. Program na tablicy ogłoszeń. Informacje na temat 38 Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej do św. Jadwigi w Trzebnicy w sobotę, 14 października wywieszone są również na tablicy ogłoszeń. Zapisy w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1200, lub telefonicznie u Pani Iwony Olejnik – Rojek.

13. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w dzisiejszą niedzielę i w minionym tygodniu, przeznaczone na budowę ogrodzenia wokół kościoła. Bardzo proszę o dalszą pomoc, pamięć i finansowe wsparcie, oraz o modlitwę w tej intencji.

14. Na stoliku obok ambony wyłożony jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, „Nowego Życia”, oraz wypis intencji mszalnych na cały tydzień.