ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY:
JEZUSA, MARYI i JÓZEFA

31.12.2017

Patrzymy dziś na Świętą Rodzinę – niby taką jak każda rodzina na świecie, ale jednak bardzo niezwykłą. Niezwykłą, bo jej członkiem został sam Bóg. Także jeśli my będziemy Boga zapraszać do naszych rodzin, będą się one stawały coraz bardziej niezwykłe. Módlmy się dzisiaj wspólnie o świętość życia w naszych rodzinach. Teraz, jako rodzina eucharystyczna, przepraszajmy za nasze grzechy i błagajmy Pana o miłosierdzie.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to ostatni dzień roku kalendarzowego. Po Mszy św. wieczornej zapraszam na nabożeństwo dziękczynne na zakończenie starego roku.

2. W poniedziałek rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2018. Rozpoczynamy go Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowym Dniem Modlitwy o Pokój. Porządek Mszy św. w Nowy Rok jak w każdą niedzielę.

3. Z racji kolędy od wtorku – 2 stycznia, do wtorku – 13 lutego włącznie, Msza św. w tygodniu sprawowana będzie o godzinie 900 rano. Porządek Mszy św. w niedziele i święta bez zmian. W niedziele kolędy nie będzie.

4. We wtorek wsp. św. Bazylego Wlk i św. Grzegorza z Nazjanzu. We wtorek przypada również 10 rocz. śmierci ś.p. Ks. Tadeusza Śmigielskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

5. W środę wsp. Najświętszego Imienia Jezus.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek po Mszy św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedzin chorych w I piątek miesiąca nie będzie.

7. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego – w tradycji nazywana świętem Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po Mszach św. będzie obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy do oznaczenia i okadzenia naszych domów i mieszkań.

8. W tym roku po raz piąty ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy z naszego kościoła w sobotę po Mszy św. o godz. 1200, zakończenie w kościele św. M.M. Kolbego. Serdecznie zapraszamy do radosnego udziału w Orszaku. Na zakończenie w kościele św. M.M. Kolbego będzie wspólne kolędowanie.

9. W przyszłą niedzielę, jako pierwszą miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Sumie zmiana tajemnic różańcowych. Suma od Róż Żywego Różańca.

10. Od wtorku - 2 stycznia - rozpoczynamy kolędę, czyli wizytę duszpasterską w Rodzinach naszej Parafii. Kolęda od poniedziałku do piątku od godz. 1500, w soboty od godz. 1030.

11. W sobotę, jako I miesiąca, zapraszamy na Nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca. Rano o 730 Modlitwa Różańcowa, o 800 Msza św. wynagradzająca i po Mszy św. kwadrans rozważań o tajemnicach różańcowych.

12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. dla dzieci o godz. 1030 zmiana tajemnic różańcowych dla Róży dziecięcej Żywego Różańca p.w. św. Jana Pawła II. Dzieciom z tej róży zostaną wręczone legitymacje przynależności do Żywego Różańca. W każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 1030 zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej modlitwy jedną tajemnicą Różańca świętego.

13. W sobotę, 13 stycznia, odbędą się pomiary strojów I-Komunijnych dla dzieci klas 3-ich. Pomiary będą w sali katechetycznej obok plebanii. O godz. 1000 klasa 3a, o 1030 klasa 3b, o godz. 1100 dzieci z innych szkół. Zaliczka, jaką trzeba zapłacić wykonawcy 13 stycznia wynosi 50 zł od dziecka.

14. Program kolędy na pierwszy tydzień stycznia:

WTOREK - 2 styczeń - PIEKARY: ul. Górna

ŚRODA - 3 styczeń - PIEKARY: ul. Średnia