A D W E N T

To szczególny czas, w którym człowiek uświadamia sobie wielką miłość Boga. To czas kiedy oczekujemy na najważniejsze zdarzenie w historii człowieka - Boże Narodzenie. Słowo Adwent pochodzi od słowa łacińskiego „adventus", co oznacza nadejście, przyjście, zbliżanie się. Adwent trwa cztery tygodnie. Co tydzień w kościele zapalamy o jedną święcę więcej na wieńcu adwentowym. Świece te informują nas o czasie, jaki pozostał do Uroczystości Bożego Narodzenia.

W kościołach odprawiane są Msze św. Roratnie. RORATY w naszym kościele, w dni powszednie, o godz. 1700.

Czas Adwentu niech będzie dla nas czasem większej modlitwy, zadumy, czasem w którym uczynimy jakieś postanowienie adwentowe, weźmiemy udział w Rekolekcjach i Spowiedzi św. przedświątecznej, przyjdziemy na Roraty. Niech to będzie czas, który przybliży każdego z nas do Chrystusa.