Informacja o organizacji
V Orszaku Trzech Króli 2017
 Jelczu- Laskowicach

1. Orszak zostanie uformowany po Mszy Świętej odprawionej o godz. 12 w kościele parafialnym p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

2. Uczestnicy Orszaku otrzymają papierowe korony, pamiątkowe naklejki, śpiewniki orszakowe.

Korony, śpiewniki, nalepki, gazety orszakowe będą rozdawane przed mszą oraz w trakcie trwania mszy.

1. Orszak wyruszy po błogosławieństwie ks. kan. Marka Huli i wystrzale armatnim nadzorowanym przez pułkownika Mieczysława Strusia.

2. Orszak przejdzie od kościoła parafialnego p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika do kościoła parafialnego p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego.

• za oprawę wokalną odpowiada organista Dawid Żytkowski,

• za nagłośnienie państwo Litmanowscy,

• zabezpieczenie kolumny Orszaku

• druhowie z OSP (odpow. Lech Sofiński prezes Zarządu OSP i Wiesław Kawałko komendant gminny OSP w Jelczu-Laskowicach)

• patrol policji (komendant naszego komisariatu Artur Dobrowolski).

1. Orszak Trzech Króli poprowadzi proboszcz parafii p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika ks. kan. Marek Hula.

2. Po dotarciu do kościoła p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego Trzej Królowie pokłonią się Świętej Rodzinie i złożą dary przy żłóbku.

3. Przywitanie u Maksymiliana - wystrzał armatni Bractwa Kurkowego (odpowiedzialny za kanonadę - Aleksander Mitek).

4. Zakończenie Orszaku:

• na zakończenie słowo wygłosi proboszcz ks. Dziekan Janusz Nowicki

• uczestnicy zostaną uhonorowani pamiątkowym Certyfikatem Uczestnictwa w IV Orszaku Trzech Króli 2017 w Jelczu-Laskowicach oraz otrzymają słodycze.

W rolę króli wcielą się:

• Dawid Feliszek (z parafii św. Maksymiliana)

• Piotr Widła (z parafii św. BM Stanisława)

• Maciej Tabisz (z parafii św. BM Stanisława)

Organizatorzy III Orszaku Trzech Króli 2016 w Jelczu-Laskowicach.

• ks. kan. Marek Hula, proboszcz parafii p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika,

• ks. dziekana Janusz Nowicki, proboszcz parafii p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego,

• Ireneusz Stachnio - koordynator Orszaku.

Sponsorzy, którzy sfinansowali korony, śpiewniki, certyfikaty, plakaty, pamiątkowe nalepki, słodycze:

• Łukasz Dutkowski - radny Rady Powiatu Ołwskiego,

• Ireneusz Stachnio - radny Rady Miejskiej w Jelczu-Laskowicach,