AKTUALNOŚCI

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

INTENCJE MSZALNE

GRUPY PARAFIALNE

GALERIA

SŁOWO ŻYCIA

CIEKAWE STRONY

Wizyt:
Dzisiaj: 30Wszystkich: 54323

AKTUALNOŚCI

LISTOPAD

MIESIĄCEM PAMIĘCI O ZMARŁYCH

 

W dniach od 1 do 8 listopada, za nawiedzenie cmentarza i odmówienie jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych, można raz dziennie uzyskać odpust zupełny dla zmarłych.

We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada, można uzyskać odpust zupełny za jednego zmarłego, nawiedzając kościół lub kaplicę i odmawiając Ojcze nasz, Wierzę w Boga i modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

Powyższe odpusty zupełne można uzyskać pod zwykłymi warunkami:

  • Spowiedź sakramentalna (brak przywiązania do grzechu, nawet powszedniego);

  • Przyjęcie Komunii świętej;

  • Modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Nie wahajmy się nieść pomocy tym, którzy odeszli,

i ofiarujmy za nich nasze modlitwy.

 

WYPOMINKI

 

      Wypominki są jednym z wielu znaków wyrażania naszej modlitewnej pamięci o zmarłych. Ich tradycja sięga X wieku. Wśród różnego rodzaju form modlitewnej pamięci o zmarłych szczególne miejsce zajmują wypominki. Jest to specjalne nabożeństwo za zmarłych, podczas którego wyczytywana jest lista imion i nazwisk zmarłych osób, które wierni chcą w modlitwie polecać Bogu. Wierni wypisują na kartkach nazwiska swoich zmarłych krewnych i wraz z dobrowolną ofiarą przynoszą je do parafialnej kancelarii lub kościoła. Ksiądz odczytuje imiona i nazwiska zmarłych podczas nabożeństwa wzywając zebranych do modlitwy w ich intencji.

 

WYPOMINKI

w naszej Parafii

codziennie, od 2 listopada,

po Mszy św. wieczornej.