PROGRAM KOLĘDY 2017

02.I. Poniedziałek - ul. Polna 2-51.

03.I. Wtorek - ul. Polna 53-74.

04.I. Środa - ul. Polna 75-113.

05.I. Czwartek - ul. Sadowa, Wiśniowa, Oławska, Kolejowa, Ziołowa, Dziuplińska, Łąkowa.

06.I. Piątek - kolędy nie ma - uczestniczymy w świątecznej liturgii.

07.I. Sobota - ul. Wąskopolna, Morelowa, Lipcowa, Listowskiego, Kowalińskiego.

09.I. Poniedziałek - ul. Zielona, Szkolna.

10.I. Wtorek - ul. Słoneczna, Żurawskiego.

11.I. Środa - ul. Świętochowskiego, Parkowa.

12.I. Czwartek - ul. Tymienieckiego 1-18, Tołpy, Biskupskiego.

13.I. Piątek - ul. Tymienieckiego 21-42.

14.I. Sobota - ul. Zacisze, Treski, Sportowa, Strzelnicza, Turniejowa, Majowa.

16.I. Poniedziałek - ul. Oleśnicka.

17.I. Wtorek - ul. Cicha 1-25.

18.I. Środa - ul. Cicha 26-49, Spokojna.

19.I. Czwartek - ul. Witosa 1-55 – n-ry nieparzyste.

20.I. Piątek - ul. Witosa 57-101 – n-ry nieparzyste.

21.I. Sobota - ul. Witosa 2-18 – n-ry parzyste, Chwałowicka, Wiejska, Folwarczna.

23.I. Poniedziałek - ul. Witosa 26-74 – n-ry parzyste..

24.I. Wtorek - CHWAŁOWICE: ul. Główna 6-50.

25.I. Środa - CHWAŁOWICE: ul. Główna 51-70, ul. Cicha.

26.I. Czwartek - CHWAŁOWICE: ul. Głowna 71-175.

27.I. Piątek - CHWAŁOWICE: ul. Szkolna, Kochanowskiego, Norwida, Chopina, Mickiewicza, Reja, Polna.

28.I. Sobota - CHWAŁOWICE: ul. Wrzosowa, Bławatkowa, Konwaliowa.

30.I. Poniedziałek - CHWAŁOWICE: ul. Wiśniowa, Cisowa, Sowia, Jastrzębia, Skowronkowa, Sokola, Leśna, Świerkowa.

31.I. Wtorek - CHWAŁOWICE: ul. Akacjowa, Klonowa, Kasztanowa, Dębowa, Słoneczna, Krótka, Długa, Jodłowa, Jałowcowa.

01.II.Środa - MOŚCISKO, BRZEZINKI.

02.II.Czwartek - kolędy nie ma - uczestniczymy w świątecznej liturgii.

03.II.Piątek - DĘBINA: ul. Główna 1-12, Chwałowicka, Laskowicka.

04.II.Sobota - DĘBINA: ul. Główna 13-27, Leśna, Zielona.

06.II.Poniedziałek - DĘBINA: ul. Polna, Akacjowa, Wierzbowa, Klonowa, Skowronkowa.

07.II.Wtorek - NOWY DWÓR: ul. Mickiewicza 1-45.

08.II.Środa - NOWY DWÓR: ul. Mickiewicza 47-68, Wrocławska.

09.II.Czwartek - PIEKARY: ul. Górna.

10.II.Piątek - PIEKJARY: ul. Średnia.

11.II.Sobota - PIEKARY: ul. Główna.

KOLĘDA od poniedziałku do piątku od godz. 1500, w soboty od godz. 1030.

KOLĘDY nie ma w niedziele, oraz 6 stycznia i 2 lutego – uczestniczymy w tych dniach w świątecznej liturgii.

Na kolędę przygotowujemy krzyż i świece, dzieci i młodzież szkolna zeszyty lub indeksy z katechezy.

PRZED WIZYTĄ DUSZPASTRSKĄ – KOLĘDĄ...

Po przeżyciu Adwentu, w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia, zgodnie z chrześcijańską tradycją, odwiedzam rodziny naszej Parafii w ramach kolędowej wizyty duszpasterskiej. Pragnę, Drodzy Parafianie, wnieść w progi Waszych domów obfitość Bożych łask i błogosławieństwo Pana.

Kilka uwag związanych z wizytą duszpasterską:

Proszę, aby przygotowując się do wizyty duszpasterskiej, dla zachowania jej religijnego charakteru, na stole nakrytym białym obrusem postawić lub położyć krzyż, Pismo Święte, oraz zapaloną świecę (świece). Jeśli w rodzinie są dzieci czy młodzież ucząca się, niech wcześniej przygotują i położą na stole zeszyty do nauki religii ,lub indeksy świadczące o przygotowaniu do sakramentu I Komunii lub Bierzmowania.

Wodę święconą można wziąć wcześniej z kościoła. Jeśli jej jednak nie ma w domu, należy powiedzieć o tym ministrantom lub księdzu przed rozpoczęciem modlitwy. Zwykle ministranci idący z Księdzem mają przygotowane kropidło i wodę święconą.

Jeśli w czasie kolędy pragniemy poświęcić np. nowe mieszkanie lub jakieś dewocjonalia (religijne pamiątki), należy o tym, powiedzieć kapłanowi przed rozpoczęciem wspólnej modlitwy.

Drodzy Parafianie,

Chciałbym bardzo wyraźnie podkreślić, że kolęda posiada przede wszystkim wymiar duszpasterski, ale ma także aspekt administracyjny. Dla duszpasterza, jest ona często jedyną okazją w roku, aby spotkać swoich Parafian, porozmawiać z Nimi o problemach życia religijnego, rodzinnego, sprawach parafii. Wizyta duszpasterska stwarza również możliwość wysłuchania rad i sugestii dotyczących wspólnoty parafialnej.

Również w czasie kolędy możemy „zapisać się do tutejszej wspólnoty”, dokonać uaktualnień w kartotece parafialnej (urodziny, chrzty, śluby, zgony, itp). Ten aspekt kolędy jest również bardzo ważny, ponieważ zdarza się w ciągu roku, że do kancelarii parafialnej kierowane są z różnych instytucji pisma (np. z Sądu Duchownego), z prośbą o wystawienie stosownego zaświadczenia, lub opinii o danej osobie. Do kancelarii parafialnej zgłaszają się również osoby proszące o różne zaświadczenia, np. o możliwości bycia ojcem lub matką chrzestną, lub o załatwienie innych spraw, np. pogrzebowych.

Jeśli danej osoby (osób) nie ma w kartotece parafialnej lub od wielu lat pod danym adresem nie przyjmowano księdza po kolędzie, sprawy bardzo się komplikują i nie mogą być pozytywnie załatwione, co często wywołuje rozgoryczenie, nerwowość, a nawet pretensje kierowane pod adresem księdza.