Schola parafialna

GRUPY PARAFIALNE » Schola parafialna

Schola w swoim obecnym składzie powstała w 2012 roku. Jej założycielami i pomysłodawcami są Pan Organista Dawid Żytkowski i Pan Tomasz Grabowiecki . Zgromadzili grupę kilkudziesięciu dziewcząt, aby swoim śpiewem ubogacały msze święte niedzielne. Spotkania scholi odbywają się raz w tygodniu, w sobotę: w salce katechetycznej lub na chórze. Czasem, kiedy wymaga tego sytuacja, „drugi głos” przychodzi na próbę również w piątek.

Repertuar, czyli to co później trzeba się nauczyć i dobrze zaśpiewać, przygotowuje Pan Dawid. On również jest autorem aranżacji piosenek. Większość utworów, które wykonywane przez scholę są śpiewane z podziałem na głosy. To wcale nie takie łatwe. Dziewczynki jednak chcą i chętnie uczą się nawet najtrudniejszych utworów.

Ważną rolę w działalności scholi odgrywają muzycy. Palma pierwszeństwa należy się oczywiście Panu Tomkowi i Panu Dawidowi. Od początku, dzielnie wspierają ich : Julia Jeżyk, Jacek Nylec, Konrad Fulara, Martyna Kaproń. Martyna i Tomek grają na gitarach. Konrad gra na flecie prostym. Nieco później muzyczne grono zasilili: Jacek Nylec(trąbka) i Julia Jeżyk(skrzypce).

Zapraszamy WSZYSTKICH CHĘTNYCH do śpiewania w naszej scholi parafialnej.

Próby odbywają się W KAŻDĄ SOBOTĘ O GODZINIE 11.00 ORAZ W KAŻDĄ NIEDZIELE O GODZ. 10.00

ŚPIEWAMY W KAŻDĄ NIEDZIELĘ O 10.30 !

DOŁĄCZ DO NAS ! :))

Dawid Żytkowski