WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
2017-05-28

Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jezus wstępuje do nieba, ale jednocześnie nas nie opuszcza. Mówi: ”Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Jezus zostawił nam nie tylko to zapewnienie, ale i swoją obecność w Kościele, w Eucharystii, w otaczającym nas świecie, w życiu każdego z nas. Jest z nami, choć Go nie widzimy i nie słyszymy brzmienia Jego głosu.

1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Parafii Uroczystość I Komunii św. Nabożeństwo Maryjne dla Dzieci I Komunijnych o godz. 1630. Nabożeństwo Majowe dzisiaj, w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 1730.

2. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa od czwartku, przez cały miesiąc czerwiec, codziennie, i w niedziele i w dni powszednie, po Mszy św. wieczornej.

3. Od jutra, przez cały Biały Tydzień Dzieci I Komunijne przychodzą na Mszę św. o godz. 1700.

4. W poniedziałek wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

5. W środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

6. W czwartek wsp. św. Justyna, męczennika. Jest to także Dzień Dziecka. Módlmy się w tym dniu za wszystkie dzieci i życzmy im radosnego i szczęśliwego dzieciństwa, miłości ze strony Rodziców, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz Aniołów Stróżów w ich dorastaniu do pełni człowieczeństwa i chrześcijaństwa.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i w piątek od 1600 do 1700. W czasie spowiedzi Adoracja Najświętszego Sakramentu. W czwartek Msza św. za Kapłanów, oraz o nowe powołania do służby w Kościele od Róż Żywego Różańca.

8. W piątek w godzinach rannych odwiedziny chorych w domach.

9. W sobotę wsp. św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. W sobotę rano zapraszamy na Nabożeństwo I-sobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP. O godz. 730 Różaniec /w czasie Różańca okazja do Spowiedzi św./, o godz. 800 Msza św. wynagradzająca i o godz. 830 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

10. W przyszłą niedzielę przy drzwiach kościoła prowadzona będzie zbiórka z okazji X Święta Dziękczynienia, na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie, jako Wotum Narodu Polskiego za wielkie dzieła Boże. Tegoroczne Święto Dziękczynienia, w roku świętego Brata Alberta, obchodzone jest pod hasłem: „Dziękujemy za chleb”.

11. Przyszła niedziela to I Niedziela miesiąca. Po Sumie sprawowanej w intencji Męskiej Róży Żywego Różańca p.w. św. Józefa, zmiana tajemnic różańcowych.

12. Trwają prace przy odbudowie ogrodzenia kościoła. Bardzo dziękuję Parafianom, którzy już przekazali swoje ofiary na ten cel, oraz tym wszystkim, którzy zaangażowali się w prace – z serca płynące Bóg zapłać! Bardzo proszę o dalszą pomoc, pamięć i finansowe wsparcie, oraz o modlitwę w intencji Pracujących i wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów naszego wspólnego dzieła.

13. Kancelaria czynna w poniedziałek od 1600 do 1700 i w sobotę od 900 do 1000.

14. Na stoliku obok ambony najnowsza prasa katolicka i wypis intencji mszalnych na cały tydzień.