2 NIEDZIELA ADWENTU
2017-12-10

Św. Piotr przypomina nam dzisiaj, że oczekujemy „nowego nieba i nowej ziemi, w których będzie mieszkała sprawiedliwość”. Adwent jest czasem, kiedy podkreśla się wagę oczekiwania mającego nas przygotować na przyjście Pana. Zatrzymajmy się na chwilę w przedświątecznym biegu. Najważniejsze jest nasze nawrócenie, czekanie z czystym sercem, bez lęku i w pokoju, na Jezusa, który w każdej chwili może nadejść.

1. Przeżywamy 2 Niedzielę Adwentu. Tradycyjnie, w 2 Niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzony jest Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary po Mszach św. w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1030 spotkanie w sali katechetycznej Rodziców dzieci I-Komunijnych, dotyczące ostatecznego wyboru strojów liturgicznych. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1030, spotkanie w sali katechetycznej z wykonawcą wybranych strojów.

3. W dni powszednie Adwentu, sprawowane są o godz. 1700 RORATY.

4. W poniedziałek przypada 16. rocz. śmierci ś.p. Ks. Józefa Jamroza. Pamiętajmy o modlitwie w intencji byłego Proboszcza naszej Parafii.

5. W środę wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W środę po Mszy św. zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.

6. W czwartek wsp. św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

7. W przyszłą niedzielę, jako 3 miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone są na kontynuowanie prac przy budowie ogrodzenia naszego kościoła. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w dzisiejszą niedzielę i w minionym tygodniu, przeznaczone na ten cel. Bardzo proszę o dalszą pomoc, pamięć i finansowe wsparcie, oraz o modlitwę w tej intencji.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Dokładny program rekolekcji i spowiedzi przedświątecznej dostarczany jest sukcesywnie do Państwa domów, wraz z opłatkiem wigilijnym, roznoszonym przez przedstawicieli Parafii. Są oni zaopatrzeni w upoważnienie od Ks. Proboszcza do wypełnienia tego zadania. Ofiary składane za opłatek przeznaczone są również na ogrodzenie naszej świątyni.

9. Po Mszy św. zapraszam na stoisko przy wejściu głównym. Polecam kalendarze ścienne, modlitewniki z dużym drukiem, oraz tegoroczne świece „CARITAS” Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

10. Na stoliku obok ambony wyłożona jest najnowsza prasa katolicka, oraz wypis intencji mszalnych na cały tydzień.