2018-06-24

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

Dzisiaj mamy bardzo radosną uroczystość. Świętujemy narodziny kogoś bardzo bliskiego Panu Jezusowi, jego kuzyna Jana, który później został nazwany Janem Chrzcicielem. Dla nas nie jest on jednak ważny tylko ze względu na pokrewieństwo z Jezusem: Jan zapowiedział bezpośrednio Jezusa jako Mesjasza, sprawił, że wielu ludzi się nawróciło i w jego obecności Pan Bóg powiedział o Jezusie: „ten jest mój Syn umiłowany”. Teraz w niebie wstawia się on za nami. Świętujmy więc i z radością przeżyjmy dzisiejszą Eucharystię.

1. Przeżywamy 12 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Dzisiaj Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Głównego Patrona Archidiecezji Wrocławskiej. Msze św. w stałym niedzielnym porządku.

2. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa do soboty włącznie po wieczornej Mszy św.

3. W czwartek wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

4. W piątek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – Dzień Papieski.

5. Od przyszłej niedzieli, na czas miesięcy wakacyjnych, wprowadzamy zmianę w sprawowaniu Mszy św. popołudniowych w niedziele. Msza św. będzie o godz. 1900. Pozostałe Msze św. bez zmian: 800, 1030 i 1200. W tygodniu Msza św. o godz. 1800.

6. W przyszłą niedzielę jako I miesiąca po Mszach św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. dla Dzieci i po Sumie zmiana tajemnic różańcowych.

7. Szczegóły i informacje na temat XXXVIII Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę, oraz o zapisach na pielgrzymkę wywieszone są na tablicy ogłoszeń.

8. Składam serdeczne podziękowanie Ofiarodawcom minionego tygodnia za zatroskanie o ogrodzenie wokół naszej świątyni. Serdecznie proszę o pamięć modlitewną i ciągle jeszcze materialne wsparcie prowadzonego dzieła. Przez miesiąc lipiec i sierpień zamontowana będzie już ponad połowa przęseł w naszym ogrodzeniu. To zasługa wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów, którym składam serdeczne Bóg zapłać!

9. Na stoliku obok ambony wyłożona jest najnowsza prasa katolicka i wydruk intencji mszalnych na cały tydzień.