AKTUALNOŚCI

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

INTENCJE MSZALNE

GRUPY PARAFIALNE

GALERIA

SŁOWO ŻYCIA

BIBLIOTEKA PARAFIALNA

KINO PARAFIALNE

 

Wizyt:
Dzisiaj: 20Wszystkich: 129949

KINO PARAFIALNE

 

 

28 stycznia oficjalne otwarcie


 

      Zapraszamy do nowopowstałego Kina Parafialnego, które ma siedzibę w Domu Katechetycznym przy Parafii Św. SBM w Jelczu-Laskowicach.

    W repertuarze same dobre i wartościowe filmy przede wszystkim o tematyce religijnej.

      Przy Sali Kinowej powstała Kawiarenka Parafialna, w której przy kawie lub herbacie można podyskutować o obejrzanym filmie lub przeczytanej książce, wypożyczonej z naszej Biblioteki Parafialnej.

 

 

REPERTUAR NA KWIECIEŃ

 

      Przez cały kwiecień w każdy czwartek i niedzielę zapraszamy na kolejne odcinki pierwszego sezon serialu „The Chosen” Wybrani. To najwspanialsza historia jaką kiedykolwiek opowiedziano, po raz pierwszy zaprezentowana w formie serialu. Sezon pierwszy przybliża nam spotkania Pana Jezusa z ludźmi, takimi jak: Szymon Piotr, Nikodem, Maria Magdalena, Mateusz. Sama postać Jezus, przedstawiona jest z nieznanej dotąd strony. Rozpoczyna On swoją misję dokonując wielu cudów. Ludzie, którzy go spotykają, jeszcze nie wiedzą, że to początek globalnej rewolucji, która rozpocznie nową erę w historii i na zawsze zmieni świat.
Produkcja serialu, jest w całości finansowana przez społeczność darczyńców, co czyni ją unikalną w światowej skali.

 

04.04.2024r. (czwartek) godz. 19.00

07.0.2024r.(niedziela) godz. 19.00

  • Odcinek I – „Wezwałem cię po imieniu”

  • Odcinek II – „ Szabat”

 

11.04.2024r. (czwartek) godz. 19.00

14.0.2024r.(niedziela) godz. 19.00

  • Odcinek III – „Jezus kocha dzieci”

  • Odcinek IV – „ Zbuduję na skale”

 

18.04.2024r. (czwartek) godz. 19.00

21.0.2024r.(niedziela) godz. 19.00

  • Odcinek V – „Prezent ślubny ”

  • Odcinek VI – „ Niezwykłe współczucie”

 

25.04.2024r. (czwartek) godz. 19.00

28.0.2024r.(niedziela) godz. 19.00

  • Odcinek VII – „Zaproszenie ”

  • Odcinek VIII – „ Ja Nim jestem”

 

 

REPERTUAR NA MARZEC

 

07.03.2024r. (czwartek) godz. 19.00 – film „Dobry łotr”

10.03.2024r. (niedziela) godz. 19.00 – film „Dobry łotr”

      Kim był człowiek, któremu Jezus na krzyżu obiecał: „Dziś będziesz ze Mną w raju”? Zwykłym nieszczęśnikiem, który zmarnował życie? Wybrańcem, który miał… szczęście, że został ukrzyżowany obok Zbawiciela? Świadkiem dla potomnych wielkiego miłosierdzia Boga, który zbawia grzeszników nawet w ostatnich chwilach życia? Nieświadomym wagi wydarzeń narzędziem ewangelizacji? Postać i ewangeliczny epizod dotyczący Dobrego Łotra nie przestaje fascynować teologów i wiernych. Jedno jest pewne. Dobry Łotr, któremu tradycja przypisała imię Dyzma, nie znalazł się w centrum najważniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości przypadkowo. Jaki cel miał Bóg prowadząc finał ziemskiego życia Dyzmy dokładnie w to samo miejsce, w którym umarł na krzyżu Jezusa? „Dobry Łotr” to epicka opowieść, która rozpoczyna się podróżą Trzech Mędrców i ich przypadkowym spotkaniem z młodym Dyzmą przy betlejemskim żłóbku. W swoim pełnym dramatycznych zwrotów życiu, Dyzma nie raz spotka jeszcze Jezusa i znane z kart Ewangelii postacie. W tym drugiego Łotra. Razem z nim, w drodze, która niechybnie zmierza na Golgotę, spróbują prześcignąć swoje przeznaczenie. Wkrótce przekonają się, że nie ma ucieczki przed strasznym końcem. Ale czy rzeczywiście dla obu strasznym? „Dobry Łotr” prowokuje do bardzo osobistych przemyśleń nie tylko o wierze, ale też o naturze człowieka. To piękny i wartościowy film dla… grzeszników. Czyli dla wszystkich.

 

21.03.2024r. (czwartek) godz.19.00 – film „Nieplanowane”

24.03.2024r. (niedziela) godz.19.00 – film „Nieplanowane”

      „Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane…” Dzieło – ze względu na odzew społeczny – określono jako przełomowe, a nawet rewolucyjne! Burza spowodowana próbami ograniczenia dostępu do informacji o nim, a później trudności dystrybucyjne wywołały z kolei debatę o współczesnej cenzurze w mediach społecznościowych i wolności słowa, która otarła się nawet o amerykański Kongres. Niedługo po premierze było jasne, że Nieplanowane to coś więcej niż film, to zjawisko kulturowe i społeczne.
Tymczasem film opowiada zaledwie historię Abby Johnson, która jedyne, czego pragnęła, to pomagać kobietom. Z tym nastawieniem już podczas studiów została wolontariuszką, a potem pracownicą jednej z klinik aborcyjnych potężnej organizacji Planned Parenthood. Głęboko wierząc w prawo kobiet do wyboru, szybko awansowała, by ostatecznie zostać jedną z najmłodszych w kraju dyrektorek korporacyjnego giganta wykonującego seryjne aborcje. Tak było do czasu, aż zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze…
Prawdziwe „tornado”, jakie wywołał film w USA, ogarnęło także wiele innych krajów. Dość powiedzieć, że w Polsce petycję do amerykańskich producentów filmu z prośbą o udostępnienie go polskim widzom podpisało 224 tys. ludzi!
Nieplanowane to obraz absolutnie nadzwyczajny nie tylko ze względu na walory filmowe, ale też na fakt, że jego historia żyje już własnym życiem. Bez względu na światopogląd, trzeba go zobaczyć i przeżyć.

 

 

REPERTUAR NA LUTY

 

01.02.2024r. (czwartek) godz. 18.00 – film „Powołany”

04.02.2024r. (niedziela) godz. 18.00 – film „Powołany”

"Powołany" to niezwykła historia spotkania podczas kolędy zamożnej rodziny z kapłanem.
W trakcie tej niecodziennej wizyty duszpasterskiej dochodzi do mocnej wymiany zdań i zderzenia światopoglądów. Tematy oscylują wokół siedmiu, głównych posług zleconych kapłanom, takich jak: sakrament Eucharystii, sakrament pojednania i pokuty, chrztu Świętego, głoszenie słowa Bożego, modlitwy o uzdrowienie, egzorcyzmu oraz towarzyszenie osobie umierającej. W czasie poruszanych zagadnień kapłan opowiada niezwykłe, ale prawdziwe historie osób świeckich, które nawróciły się poprzez posługę księży. Są do spektakularne nagrania dokumentalne, w których obserwujemy kompletną przemianę siedmiu osób.
Podczas wizyty duszpasterskiej wychodzą tajemnice skrywane między domownikami, które od lat niszczyły relacje rodzinne. Widz zostanie przeprowadzony przez zabawne dialogi oraz chwytające za serce prawdziwe świadectwa. Jak zakończy się konfrontacja poglądów? I czy wizyta kapłana zmieni relacje w tym domu?

 

15.02.2024r. (czwartek) godz. 18.00 – film „Jak Bóg da”

18.02.2024r. (niedziela) godz. 18.00 – film „Jak Bóg da”

„Jak Bóg da” to włoska komedia. Tommaso jest cenionym rzymskim kardiochirurgiem i ateistą. Wraz z żoną Carlą i dwójką dorosłych już dzieci tworzą modelową, nowoczesną, mieszczańską rodzinę. Przynajmniej tak im się wydaje. Gdy ich syn zapowiada, że ma rodzinie coś ważnego do powiedzenia, ojciec jest przekonany, że jego latorośl ma zamiar wyznać im, że jest gejem. Programowo brzydzący się dyskryminacją Tommaso jest dumny, że nadarza się okazja, by udowodnić sobie i całemu światu, jak otwartym i tolerancyjnym jest człowiekiem. W końcu przychodzi dzień „coming outu” i Andrea wyznaje: „Postanowiłem zostać… księdzem”.

Tu kończy się tolerancja i otwartość Tommaso. Jego osobistym wrogiem staje się charyzmatyczny ksiądz Pietro, który zdaniem chirurga namieszał jego synowi w głowie. Tommaso przygotowuje iście szatański plan…