3. NIEDZIELA WIELKANOCNA
2024-04-14

NIEDZIELA BIBLIJNA

„Wy jesteście świadkami tego” – tym zdaniem Jezus zwraca się nie tylko do Apostołów, ale do każdego z nas. Dobrze, że przyszliście, byśmy tworzyli wspólnotę w kolejną już niedzielę wielkanocną, jak zawsze, każdej niedzieli – pamiątkę Zmartwychwstania. Teraz trwamy w okresie wielkanocnej radości i prośmy Boga, byśmy stawali się coraz lepszymi, coraz bardziej przekonującymi świadkami Zmartwychwstania.

1. Przeżywamy 3. Niedzielę Wielkanocną, która obchodzona jest jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna ona Tydzień Biblijny pod hasłem: „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele”.

2. Wierni, którzy bez przerwy, minimum pół godziny w ciągu dnia, poświęcą się lekturze Pisma Świętego, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiaj przypada również Święto Chrztu Polski. Zapraszam do świętowania Chrztu Polski (14. kwietnia 966 r.) i modlitwy do Boga o pomyślność naszej umiłowanej Ojczyzny i wszystkich jej Obywateli.

4. Dzisiaj, oraz w kolejne czwartki i niedziele kwietnia zapraszamy na godz. 1900 do naszego Kina parafialnego, na kolejne odcinki serialu filmowego „Wybrani”. Szczegóły w zakładce „Kino parafialne”.

5. W piątek po Mszy św., o godz. 1830, spotkanie organizacyjne w Sali katechetycznej, dotyczące naszego Pikniku parafialnego.

6. Przyszła niedziela, to 3. niedziela miesiąca. W tym miesiącu składane ofiary przeznaczone są na ubezpieczenie budynków kościoła, plebanii i sal katechetycznych.

7. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Dobrego Pasterza - Dzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

8. Na stoliku pod chórem prasa, oraz wypis intencji mszalnych.