4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
2024-03-10

Pobożni chrześcijanie okazują ogromne współczucie cierpiącemu Chrystusowi. Zasłużenie, bo to co dla nas przeszedł było straszliwe. Jednak najbardziej godni litości, troski i lęku o nich są grzesznicy. Jezus nawet na krzyżu pozostał wierny wszechmogącemu Bogu. Wszelkie ziemskie biedy skończą się razem z tym światem i stracą na znaczeniu. Tylko grzech może skrzywdzić na zawsze.

1. Przeżywamy 4. Niedzielę Wielkiego Postu. Po południu o godz. 1700 Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i z kazaniem pasyjnym. Msza św. wieczorna o godz. 1800.

2. W środę po Mszy św. zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.

3. W czwartek rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje. Rekolekcje poprowadzi Ks. mgr Paweł Misiołek, Wikariusz Parafii św. M. M. Kolbego w Jelczu-Laskowicach. Na stoliku pod chórem, na klęcznikach i na parapetach okien wyłożony jest program i zaproszenie na nasze Rekolekcje. Bardzo proszę o zabranie programu dla siebie, oraz w duchu ewangelizacji o przekazanie go znajomym i sąsiadom.

4. W piątek Nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa rano o godz. 900, po nabożeństwie Msza św. o godz. 930. Po południu Droga Krzyżowa o godz. 1630, po nabożeństwie Msza św. o godz. 1700.

5. W piątek Msza św. o godz. 930 sprawowana będzie w intencji Uczestników Zegara Męki Pańskiej.

6. W przyszłą niedzielę, jako 3. miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone będą na naszą Parafię. Naszą modlitwą dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom, Dobrodziejom i Przyjaciołom naszej Wspólnoty.

7. Plakaty i programy Ekstremalnych Dróg Krzyżowych w Strzelinie, 22marca i w Dobrzykowicach, również 22 marca, znajdują się na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.

8. Dzisiaj o godz. 1900 zapraszamy do naszego Kina Parafialnego. Wyświetlany będzie film pt.: „Dobry łotr”. Opis filmu na naszej stronie internetowej w zakładce „Kino Parafialne” i na tablicy ogłoszeń Wspólnoty Różańcowej.

9. Przy drzwiach kościoła można nabyć świece na stół wielkanocny i uroczystości Triduum Paschalnego.

10. W przyszłą niedzielę po Mszach św. prowadzona będzie zbiórka na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu, oraz świąteczny wystrój kościoła.

11. Za dwa tygodnie Niedziela Palmowa. Jak co roku, z pomysłodawcą, Panem Ireneuszem Stachnio, ogłaszamy Konkurs na największą i najpiękniejszą, ale własnoręcznie wykonaną palmę wielkanocną. Przynosimy je do kościoła na Mszę św. o godz. 1030 w Niedzielę Palmową.

12. Od soboty, 16 marca, do niedzieli, 24 marca, zapraszamy do modlitwy nowennowej za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki – wielkich orędowników Polski: „Akcja21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna w kościele będzie odmawiana po każdej Mszy św. Można ją odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia. Szczegóły na stronie internetowej i w komunikatach prasowych.

13. Na stoliku pod chórem prasa, oraz wypis intencji mszalnych.