2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
2024-02-25

Nawrócenie nie jest łatwe. Czasami, gdy zwracamy się do Boga, musimy zrezygnować z czegoś, do czego byliśmy przywiązani i bywa to bolesne. Jednak jak w historii o ofierze Abrahama na górze Moria, Bóg często ma przygotowane zaskakujące rozwiązania naszych losów. Nasze zaufanie i posłuszeństwo może nas zaprowadzić natomiast w zupełnie nowe przestrzenie. Kościół parafialny jest naszą górą Tabor, gdzie spotykamy się z Panem Jezusem, by z Jego pomocą przeżywać przemianę naszego życia.

1. Przeżywamy 2. Niedzielę Wielkiego Postu. Po południu o godz. 1700 zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. Dzisiejsza niedziela, zwana niedzielą „Ad Gentes”, jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji po Mszach św. prowadzona jest zbiórka na wsparcie projektów misyjnych realizowanych przez dzieło pomocy polskim misjonarzom posługującym w Afryce.

3. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź będzie w czwartek i w piątek od 1630 do 1730. W czasie spowiedzi Adoracja Najświętszego Sakramentu, w piątek zakończona Nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W piątek w godzinach rannych odwiedziny Chorych w domach.

5. W piątek Nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa rano o godz. 900, po nabożeństwie Msza św. o godz. 930. Po południu Droga Krzyżowa o godz. 1730, po nabożeństwie Msza św. o godz. 1800.

6. W sobotę o godz. 730 zapraszamy na Różaniec, o godz. 800 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i o godz. 830 Nabożeństwo 5-ciu I Sobót Miesiąca.

7. W przyszłą niedzielę, jako I miesiąca, po Mszach św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Sumie zmiana tajemnic różańcowych. Suma od Róż Żywego Różańca.

8. Pojawiające się w ostatnim czasie doniesienia medialne dotyczące planowanych zmian w edukacji napawają niepokojem środowiska związane z edukacją religijną w Polsce.  Zapowiedzi dotyczące niewliczania oceny z religii do średniej, umieszczenia lekcji religii na pierwszych lub ostatnich lekcjach, oraz redukcji liczby godzin religii do jednej lekcji w tygodniu wprowadzają niepokój dotyczący przyszłości nauczania religii w Polsce. W związku z tym zwracamy się z prośbą do wszystkich o modlitwę i świadectwo ukazujące dobro, jakie dokonuje się poprzez lekcje religii. W związku z ogłoszonymi przez MEN konsultacjami społecznymi dotyczącymi nowelizacji rozporządzenia w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych, których jednym z celów jest zaprzestanie wliczania oceny z religii do średniej ocen, zwracamy się szczególnie do rodziców, aby występowali do ministerstwa w obronie lekcji religii, przypominając o ich konstytucyjnym prawie do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Szczegóły na naszej stronie internetowej w zakładce „Aktualności” /tutaj/.

9. Przy drzwiach kościoła można nabyć świece na stół wielkanocny i paschaliki na uroczystości Triduum Paschalnego.

10. Na stoliku pod chórem prasa katolicka, oraz wypis intencji mszalnych.