5. NIEDZIELA ZWYKŁA
2024-02-04

Przychodzimy na niedzielną Eucharystię, by doznać uzdrowienia, dzięki spotkaniu z naszym Zbawicielem. On ujmuje nas za rękę, jak teściową Szymona Piotra, byśmy mogli z miłością służyć innym. On chce wyjść na spotkanie wielu ludzi, by wyrzucać złe duchy i przybliżać ich do Bożej miłości. On wreszcie zaprasza nas do modlitwy i spotkania z Bogiem Ojcem, byśmy mogli doświadczyć Jego miłosierdzia.

1. Przeżywamy 5. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Jest to I niedziela miesiąca. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Sumie zmiana tajemnic różańcowych.

2. Msze św. w tygodniu sprawowane są o godz. 900 i o godz. 1700.

3. W poniedziałek wsp. św. Agaty, dziew. i m. Po Mszy św. błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.

4. We wtorek wsp. św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

5. W czwartek przypada tzw. „Tłusty Czwartek”.

6. W sobotę wsp. św. Scholastyki, dziewicy.

7. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to również Światowy Dzień Chorego.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość naszego Narodu. Zachęcamy do wynagrodzenia Bogu za grzechy popełnione w czasie karnawału i na okres Wielkiego Postu podjęcia postanowienia abstynencji.

9. W poniedziałek i wtorek, 5. i 6. lutego, zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przy schodach wejścia do kościoła od 5. lutego, od godz. 1200, do 6. lutego, do godz. 1200. Przychody z tej akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii, oraz naszych Rodaków, którzy pozostali na wschodzie /Ukraina, Białoruś, Kazachstan/.

10. Na stoliku pod chórem prasa, oraz wypis intencji mszalnych.

11. Kancelaria parafialna czynna w sobotę od godz. 1000 do 1100.

12. W tym tygodniu zakończenie kolędy – wizyty duszpasterskiej w Rodzinach naszej Parafii.

Program kolędy na ten tydzień:

05.II. Poniedziałek - Laskowice, ul. Tymienieckiego, Łąkowa, Zielona.

06.II. Wtorek - Laskowice, ul. Świętochowskiego, Biskupskiego,

Listowskiego, Sportowa, Strzelnicza, Turniejowa, Zwycięska.

07.II. Środa - Laskowice, ul. Wiejska, Mleczna, Chwałowicka, Folwarczna,

Wąskopolna.

08.II. Czwartek - Laskowice, ul. Morelowa, Sadowa, Wiśniowa, Oławska,

Kolejowa.

09.II. Piątek - Nowy Dwór - ul. Mickiewicza 60 - 68, Leśna, Malinowa,

Wrocławska.

10.II. Sobota - Nowy Dwór - ul. Mickiewicza 1-58.

W sobotę uzupełnienie kolędy dla tych Parafian, którzy byli nieobecni w wyznaczonym terminie. Adresy proszę zgłaszać do piątku włącznie po Mszy św. w zakrystii, telefonicznie lub mailowo.