5. NIEDZIELA WIELKANOCNA
2024-04-28

To już piąta niedziela w okresie Wielkanocy. Kierujemy nasze myśli ku Zmartwychwstałemu Panu. Chcemy być Jego uczniami i świadczyć o Nim. Słuchajmy Jego słów i uczmy się jak przy Nim trwać. Prośmy też Matkę Bożą, której maj jest szczególnie poświęcony, by uczyła nas, jak być przy Jezusie.

1. Przeżywamy 5. Niedzielę Wielkanocną.

2. W poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziew. i dK., Patronki Europy. W poniedziałek przypada także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

3. W poniedziałek po Mszy św., o godz. 1830, spotkanie organizacyjne w Sali katechetycznej, dotyczące przygotowywanego Pikniku parafialnego.

4. W środę - 1 maja - wsp. św. Józefa, rzemieślnika. Jest to również Święto Pracy. W środę rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. Nabożeństwo majowe z Litanią Loretańską codziennie o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 1800 Msza św. w intencji Kapłanów, oraz o nowe powołania - Msza św. od Róż Różańcowych. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od 1700 do 1730. W czasie spowiedzi Adoracja Najświętszego Sakramentu, w piątek zakończona nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. W czwartek wsp. św. Atanazego, bpa i dK. Jest to również Dzień Flagi R.P.

7. Z racji piątkowej Uroczystości NMP Królowej Polski, w tym miesiącu wyjątkowo w czwartek, a nie w piątek, w godzinach rannych odwiedziny chorych w domach.

8. W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski, oraz święto Rocznicy Konstytucji 3. Maja 1791 roku. Porządek Mszy św. w piątek jak w każdą niedzielę.

9. W sobotę wsp. św. Floriana, męczennika. O godz. 730 zapraszamy na Różaniec, o godz. 800 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i o godz. 830 Nabożeństwo 5-ciu I Sobót miesiąca. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwach 5-ciu I Sobót Miesiąca, abyśmy  mogli wspólnie modlić się o nawrócenie grzeszników,  zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokonalnemu Sercu Maryi i zmianę losów tego świata.

10. Przyszła niedziela to I Niedziela miesiąca. Po Mszach św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, po Sumie zmiana tajemnic różańcowych. Suma od Róży Żywego Różańca p.w. Matki Bożej Bolesnej.

11. Składam podziękowanie naszemu Parafialnemu Zespołowi Presynodalnemu i wszystkim Osobom, które włączyły się w przygotowanie rejonowego spotkania presynodalnego w naszej Parafii, w miniony poniedziałek. Za poświęcony czas, za oprawę liturgiczną, za przygotowanie sal i wspólnej agapy dla uczestników z całego serca dziękuję!! Bóg zapłać za zaangażowanie i piękną współpracę!!

12. Klub biegacza „Harcownik” informuje, że w dniu 1 maja odbędą się biegi w ramach Memoriału Barbary Szlachetki - XX Toyota Maraton Jelcz-Laskowice, VI Toyota Półmaraton Jelcz-Laskowice i XVII Toyota Bieg na 10 km. W związku z tym w godz. od 900 do 1500 mieszkańcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Start planowany jest na godz. 900 przy Szkole Podstawowej nr 2. Trasa biegnie Aleją Młodych, ul. Zachodnią, przez Miłoszyce, ul. Ogrodową, ul. Wrocławską do Laskowic, ul. Polną, ul. Chabrową, ul. Bożka i ul. Liliową. Największe natężenie biegaczy na trasie wystąpi między godz. 900 a 1100. Organizatorzy przepraszają Mieszkańców za problemy komunikacyjne, oraz zapraszają do gorącego kibicowania wzdłuż trasy biegu.

13. Na stoliku pod chórem prasa, oraz wypis intencji mszalnych na cały tydzień.