NIEDZIELA PALMOWA,
CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

2024-03-24

Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Będziemy świadkami męki naszego Zbawiciela i Jego zmartwychwstania. W każdej Mszy św. Chrystus dla nas umiera i dla nas zmartwychwstaje. Niech Słowo Boże pomoże nam przybliżyć się i teraz do tej wielkiej tajemnicy naszej wiary.

1. Przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Po południu zapraszam o godz. 1700 na ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Życia. Kończymy także Nowennę w intencji naszej Ojczyzny, o zgodę i pojednanie w naszym narodzie, oraz szacunek dla ludzkiego życia.

3. Dzisiaj o godz. 1900 zapraszamy do naszego Kina Parafialnego. O godz. 1900 wyświetlany będzie film pt.: „Nieplanowane”. Szerszy opis filmu na naszej stronie internetowej, w zakładce Kino Parafialne i na tablicy ogłoszeń Wspólnoty Różańcowej. Natomiast przez cały kwiecień w każdy czwartek i w niedzielę będziemy wyświetlać kolejne odcinki pierwszego sezonu serialu The Chosen” Wybrani.

4. Ogłaszamy i już przyjmujemy zapisy na Pielgrzymkę do Krakowa i Łagiewnik, która odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia. Program pielgrzymki i nr. tel. do osób przyjmujących zapisy na tablicy ogłoszeń Róż Różańcowych i na stronie internetowej.

5. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 1800 będą poświęcone i rozdane dzieciom I-Komunijnym książeczki do nabożeństwa. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców dzieci I-komunijnych. Obecność jest obowiązkowa.

6. W Wielką Środę po Mszy św. zapraszam Panie i Panów z Róż Różańcowych, Młodzież i L.S.O. do pomocy w przygotowaniu kościoła na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne.

7. W WIELKI CZWARTEK rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 2200.

8. W WIELKI PIĄTEK Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus prosił św. Siostrę Faustynę, aby przez tę nowennę, która polega na odmawianiu przez dziewięć dni Koronki do Miłosierdzia Bożego, przygotować się do uroczystości, w której czcimy Boga w tajemnicy Jego niezgłębionego miłosierdzia. O godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 1530 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 1800 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku z adoracją Krzyża. Przypominam, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa do godz. 2300. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

9. W WIELKĄ SOBOTĘ Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 900 do 1900. O godz. 1900 rozpoczną się Uroczystości Wigilii Paschalnej. Na Wigilię Paschalną przychodzimy ze świecami. Odnawiać będziemy przyrzeczenia Chrztu świętego i uczestniczyć ze światłem w procesji wokół kościoła.

10. Rozstrzygnięcie konkursów za uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych, oraz na największą i najładniejszą palmę wielkanocną będzie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, tydzień po świętach, na Mszy św. dla dzieci o godz. 1030. Prace na konkurs wielkopostny, podpisane imieniem i nazwiskiem, przynosimy w Wielką Sobotę i składamy na balaskach.

11. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek od 1600 do 1700.

12. Błogosławieństwo pokarmów na stół świąteczny: kościół: 900, 1000, 1100, 1200, 1300, 1400. Piekary: 1020, Nowy Dwór: 1040, Chwałowice: 1120, Dębina: 1140, Brzezinki: 1230.

13. Rezurekcja z procesją eucharystyczną w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 600. Kolejne Msze św. o godz. 800, 1030, 1200 i 1800. Przypominam, że w przyszłą niedzielę przechodzimy na czas letni.

14. Na stoliku pod chórem prasa, oraz wypis intencji mszalnych, w przedsionku kościoła do nabycia świece na stół świąteczny i paschaliki na Wigilię Paschalną.