2. NIEDZIELA WIELKANOCNA
2024-04-07

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

„Pokój wam!” – mówi Chrystus także do nas, zwłaszcza wtedy, gdy doświadczamy strachu i bólu, gdy budzi się w naszych sercach niepokój. Każdy z nas potrzebuje miłosierdzia, a dzisiaj, w Niedzielę Miłosierdzia, powierzajmy Jezusowi wszystkie osoby, które doznały krzywdy, choroby, czy cierpienia, by znalazły w Nim ukojenie. Módlmy się wspólnie o miłosierdzie dla nas i dla całego świata.

1. Przeżywamy 2. Niedzielę Wielkanocną. Dzisiaj obchodzimy także Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Rozpoczynamy obchody 80. Tygodnia Miłosierdzia. W tym roku przyświecać nam będzie hasło: „…każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, kto życie od Niego otrzymał” (1J 5,1). Przyniesione przez nas skarbonki z jałmużną wielkopostną, które odbieraliśmy na początku Wielkiego Postu, składamy po Mszy św. na stopniach przed ołtarzem.

2. Po Mszy św. o godz. 1030 rozstrzygnięcie konkursów dla dzieci za udział w Nabożeństwach wielkopostnych i na palmę wielkanocną.

3. Po Sumie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.

4. Dzisiaj po południu zapraszam na godzinę 1500, na wspólną Godzinę Miłosierdzia.

5. Dzisiaj wieczorem zapraszamy na godz. 1900 do naszego Kina Parafialnego, na projekcję pierwszych dwóch odcinków serialu „Wybrani”. Kolejne w najbliższy czwartek i przyszłą niedzielę.

6. Zachęcamy do korzystania z naszej Biblioteki parafialnej. Dyżury Pań prowadzących bibliotekę w przedsionku kościoła w I i III niedziele miesiąca od 1130 do 1200, oraz pod numerami telefonów podanymi w zakładce „Biblioteka”, na stronie parafialnej.

7. W piątek przypada Dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu dla naszej Parafii. O godz. 900 Msza św. poranna, po której będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja do Mszy św. o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy do nawiedzania kościoła w ciągu całego dnia i prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Wspólnotę Różańcową proszę o ustalenie godzin czuwania dla poszczególnych Róż Różańcowych.

8. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie.

9. W przyszłą, 3. Niedzielę Wielkanocną, przeżywać będziemy Niedzielę Biblijną, rozpoczynającą Tydzień Biblijny pod hasłem: „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele”.

10. W przyszłą niedzielę przypada również Święto Chrztu Polski. Zapraszam do świętowania Chrztu Polski (14 kwietnia 966 r.), poprzez wywieszenie flagi narodowej.

11. Na stoliku pod chórem prasa, oraz wypis intencji mszalnych.