NIEDZIELA WIELKANOCNA
ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

2024-03-31

Chrystus pokonał śmierć, przekroczył granicę, której nikt przed Nim nie przeszedł - zwyciężył! Dziś cieszymy się z tej wspaniałej prawdy - Jezus żyje, jest pośród nas i kocha nas! Święty Jan, gdy wszedł do grobu Jezusa „ujrzał i uwierzył”. Oby każdy z nas, patrząc na nasz parafialny, symboliczny, pusty grób - ujrzał i uwierzył - dziś, tu i teraz. Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał!

1. Przeżywamy Niedzielę Wielkanocną Zmartwychwstania Pańskiego, najważniejsze święto chrześcijaństwa. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Msze św. w stałym niedzielnym porządku. Wieczorna Msza św. o 1800.

2. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Porządek Mszy św. w dniu jutrzejszym, jak w każdą niedzielę, z Mszą św. wieczorną o godz. 1800.

3. Kolekta – ofiara składana na tacę w dniu jutrzejszym, przeznaczona jest na Papieski Fakultet Teologiczny i Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu.

4. Składam bardzo serdeczne podziękowanie Lektorowi Gabrielowi, Panu Czesławowi, Pani Danucie za przygotowanie dekoracji i kościoła do świątecznej liturgii. Dziękuję wszystkim biorącym udział w Triduum Paschalnym, Dzieciom, Młodzieży i Dorosłym, L.S.O, Panu Organiście Dawidowi, oraz Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii. Słowa podziękowania na ręce Komendanta, Pana Leszka, wszystkim Druhom O.S.P. w Jelczu – Laskowicach za trzymanie straży przy Grobie Pańskim i uczestnictwo w Rezurekcji.

5. W środę po Mszy św., o godz. 1830, zapraszam na kolejne spotkanie organizacyjne dotyczące naszego Pikniku parafialnego.

6. W piątek po Mszy św., o godz. 1830, zapraszam na kolejne spotkanie naszego Zespołu Presynodalnego.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek pół godziny przed Mszą św. wieczorną. W piątek rano odwiedziny chorych w domach.

8. W sobotę zapraszamy rano o godz. 730 na Różaniec. O godz. 800 Msza św. wynagradzająca i Nabożeństwo 5-ciu I Sobót Miesiąca.

9. W przyszłą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia. Święto to rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Po Mszach św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Sumie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. Na Mszy św. o godz. 1200 dokonamy aktu oddania całej naszej Parafii Bożemu Miłosierdziu. W przyszłą niedzielę zapraszam do kościoła na godz. 1500 na wspólną Godzinę Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę przynosimy do kościoła skarbonki z jałmużną wielkopostną. Były one rozdawane na początku Wielkiego Postu. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1030 rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród dla dzieci za udział w nabożeństwach wielkopostnych i za palmy wielkanocne.

10. Zapraszamy do włączenia się w tydzień Modlitw o Ochronę Życia i podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Coraz częściej widzimy, że nowe życie traktowane jest jako zagrożenie dla tych, którym jest dane. Nie pozwólmy na takie wypaczenie naszych sumień. Każde dziecko przyjmujmy z wdzięcznością Panu Bogu! (pisze o. Samuel Karwecki - Krajowy Moderator Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego). Dlatego gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w IV Tygodniu Modlitw o Ochronę Życia od 02. 04. (wtorek) do 08. 04. (poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego), pół godziny przed Mszą św. Wspólnie będziemy modlić się za wszystkie dzieci nienarodzone i ich rodziców, za młodzież, by była wierna wartościom chrześcijańskim, za pielęgniarki, położne, lekarzy i farmaceutów a także polityków, dziennikarzy i o sprawiedliwość społeczną. Bezpłatne gazety i foldery z modlitwą będą dostępne przy wejściu oraz na ławkach. Dodatkowe materiały u Pani Agnieszki Stępień, oraz w Bibliotece parafialnej.

11. Na stoliku pod chórem prasa i wypis intencji na cały tydzień.

Wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom, wszystkim Dobrodziejom i Przyjaciołom pragniemy złożyć z serca płynące życzenia błogosławionych, pełnych wiary, nadziei i miłości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.