3 NIEDZIELA WIELKANOCNA
2016-04-30

Dziś po raz kolejny usłyszymy prawdę o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Czy ta prawda jeszcze nas porusza? Czy naprawdę uwierzyliśmy w Zmartwychwstanie? Usłyszymy dziś w Ewangelii opowiadanie o uczniach zdążających do Emaus. Im też trudno było uwierzyć w Zmartwychwstanie. Jezus więc przybliżył się do nich i wyjaśnił im wszystko. Na końcu dał siebie poznać przy łamaniu chleba. Ten sam Jezus przychodzi dziś do nas. Prośmy Go o umocnienie naszej wiary, o głębokie przekonanie, że On żyje i działa.

1. Przeżywamy 3 Niedzielę Wielkanocną. Jest to Niedziela Biblijna, rozpoczynająca cały tydzień pochylania się nad Słowem Bożym i rozważania Bożej nauki w swoim sercu. Msze św. w stałym niedzielnym porządku. Wieczorna Msza św. o godz. 1800.

2. W poniedziałek wsp. św. Józefa Rzemieślnika, oraz Święto Pracy. Od poniedziałku, przez cały miesiąc maj Nabożeństwo do Matki Bożej z Litanią Loretańską o godz. 1730.

3. We wtorek wsp. św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. We wtorek także nasze święto narodowe: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

4. W środę Uroczystość N.M.P. Królowej Polski, oraz Rocznica Konstytucji 3 Maja 1791 roku. W środę Msze św. w porządku niedzielnym. W naszym mieście w tym dniu Uroczystości z okazji 30-lecia nadania praw miejskich Jelczowi-Laskowicom.

5. W czwartek wsp. św. Floriana, męczennika.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Msza św. w intencji Kapłanów, oraz o nowe powołania do służby w Kościele od Róż Żywego Różańca.

7. Spowiedź z racji I piątku i przed Odpustem parafialnym /za tydzień w poniedziałek/, w czwartek i w piątek od 1600 do 1700. W czasie spowiedzi Adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek Adoracja zakończona Nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8. W piątek w godzinach rannych odwiedziny chorych w domach.

9. W sobotę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to I sobota miesiąca. Kolejne rozważania na pięć I sobót miesiąca wyłożone będą w sobotę na ławkach. Od I soboty maja sprawowana będzie w naszym kościele Msza św. o godz. 800 rano i po Mszy św. Nabożeństwo wynagradzające. Istotą tego nabożeństwa jest zadośćuczynienie, czyli wynagrodzenie za grzechy, jakich dopuszczają się ludzie, także niewierzący, przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi, a w konsekwencji przeciw Bogu.

10. W przyszłą niedzielę, jako I miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu, po Sumie zmiana tajemnic różańcowych. Suma od Róży Żywego Różańca NMP Królowej Polski. Przyszła Niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania.

11. Trwają prace przy odbudowie ogrodzenia kościoła. Dziękuję pięknie Parafianom, którzy już przekazali swoje ofiary na ten cel, oraz tym Osobom i Firmom, które zaangażowały się w prowadzone prace – z serca płynące Bóg zapłać! Bardzo proszę o dalszą pomoc i finansowe wsparcie naszego wspólnego dzieła, oraz o modlitwę w intencji pracujących i wszystkich dobrodziejów.

12. Na stoliku obok ambony wyłożona najnowsza prasa katolicka, oraz wypis intencji mszalnych na cały tydzień.