2017-06-25

Liturgia słowa zapewnia nas, że Bóg troszczy się o tych, którzy Mu bezgranicznie ufają. Przekonał się o tym Jeremiasz. Miał wielu wrogów, ale nie załamał się w wierze i ufności, za co Bóg hojnie go wynagrodził. W podobnym tonie wypowiedziana została zachęta do wierności przez Jezusa, który nie krył przed Apostołami, że czekają ich prześladowania. Nie krył także, że za wierność do końca, czeka ich nagroda, którą jest sam Bóg.

1. Przeżywamy 12 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Msze św. w stałym niedzielnym porządku.

2. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa do piątku włącznie po wieczornej Mszy św.

3. W środę wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

4. W czwartek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – Dzień Papieski.

5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 730 Nabożeństwo Różańcowe, o godz. 800 Msza św. wynagradzająca i o godz. 830 Nabożeństwo Pięciu I sobót miesiąca.

6. Od przyszłej niedzieli, na czas miesięcy wakacyjnych, wprowadzamy zmianę w sprawowaniu Mszy św. popołudniowych w niedziele. Msza św. będzie o godz. 1900. Pozostałe Msze św. bez zmian: 800, 1030 i 1200. W tygodniu Msza św. o godz. 1800.

7. W przyszłą niedzielę jako I miesiąca po Mszach św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

8. Szczegóły i informacje na temat XXXVII Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę, oraz o zapisach na pielgrzymkę wywieszone są na tablicy ogłoszeń.

9. Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu organizuje w czasie wakacji „Obóz Wędrowny dla młodzieży męskiej szkół średnich i studentów”. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

10. Kontynuowane są prace przy budowie ogrodzenia wokół kościoła. Bardzo dziękuję Parafianom, którzy już przekazali swoje ofiary na ten cel – składam z serca płynące Bóg zapłać! Bardzo proszę o dalszą pomoc, pamięć i finansowe wsparcie, oraz o modlitwę w intencji Pracujących i wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów naszego wspólnego dzieła.

11. Na stoliku obok ambony najnowsza prasa katolicka i wydruk intencji mszalnych na cały tydzień.