2017-10-29

1. Przeżywamy 30 Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym. Po południu Msza św. o godz. 1800. Nabożeństwo różańcowe o godz. 1730.

2. Dzisiaj dzieci chcące wziąć udział w konkursie na frekwencję w nabożeństwach otrzymują ostatnie elementy układanki i jutro przynoszą gotowe prace. Prace muszą być podpisane. We wtorek na zakończenie nabożeństw różańcowych rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród.

3. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie w poniedziałek i wtorek od 1630 do 1730. Kancelaria w tym tygodniu będzie nieczynna.

4. Do wtorku przyjmowane są ofiary na Msze św., które odprawione będą w kościele i na cmentarzach w Chwałowicach, Dębinie i Nowym Dworze w dniu 1 listopada. Msza św. za zmarłych w kościele będzie o godz. 800, na cmentarzu w Dębinie i Nowym Dworze o godz. 1000, i na cmentarzu w Chwałowicach o godz. 1400. Po Mszach św. procesje na cmentarzach z modlitwą za ś.p. Zmarłych. Nabożeństwo na cmentarzu w Brzezinkach o godz. 930. Bardzo proszę Mieszkańców Dębiny i Nowego Dworu o przygotowanie ołtarzy na cmentarzach do sprawowania Mszy św. Msza św. na Cmentarzu w Chwałowicach po raz pierwszy sprawowana będzie w kaplicy. J.E. Ks. Arcybiskup Metropolita Józef Kupny wyraził zgodę na sprawowanie tam Mszy św. i liturgii pogrzebowej. Proszę pamiętać, że w Uroczystość Wszystkich Świętych Msza św. w kościele tylko o godz. 800 rano. W tym dniu nie ma Mszy św. wieczornej.

5. W środę, 2 listopada, rozpoczniemy odprawianie Nabożeństw wypominkowych za naszych ś.p. Zmarłych. Wypominki w Dębinie i w Nowym Dworze 2 listopada, a następnie w kolejne niedziele, natomiast w kościele parafialnym codziennie po Mszy św. wieczornej. Kartki na wypominki rozdawane są przez ministrantów przy drzwiach kościoła. Na kartkach bardzo proszę wpisywać ulice i nazwy miejscowości składających ofiary, albowiem wg. ulic składających ofiary odprawiane będą nabożeństwa za ś.p. Zmarłych. Wypełnione kartki składamy do skrzyni – skarbony, stojącej pod chórem kościoła. Porządek Nabożeństw wypominkowych na pierwszy tydzień będzie podany w Uroczystość Wszystkich Świętych.

6. Od 2 listopada Msza św. wieczorna w dni powszednie i w niedziele sprawowana będzie przez cały okres zimowy, do Środy Popielcowej przyszłego roku, o godz. 1700.

7. Jeden raz w roku, od południa 1 XI, do północy 2 XI, można uzyskać odpust zupełny. Warunki odpustu: Spowiedź św. i Komunia św., nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz modlitwa w intencji Ojca św. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za Zmarłych, zyskują odpust za Dusze w czyśćcu cierpiące. Od 1 do 8 XI jest to odpust zupełny, w inne dni roku – cząstkowy.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź z racji I piątku będzie tylko w piątek od 1600 do 1700. W czasie spowiedzi Adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona Nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

9. W czwartek Msza św. za ś.p. ++ Kapłanów. Msza św. od Róż Żywego Różańca.

10. W piątek wsp. św. Huberta. W godzinach rannych odwiedziny chorych w domach.

11. W sobotę wsp. św. Karola Boromeusza, bpa. W sobotę rano o 730 Różaniec, o 800 Msza św. wynagradzająca i po Mszy św. Nabożeństwo Pięciu I Sobót Miesiąca.

12. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Po Mszach św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Sumie zmiana tajemnic różańcowych. Suma za ś.p. ++ Członkinie z Róż Żywego Różańca, oraz za ś.p. Zmarłych z Rodzin.

13. Na stoliku obok ambony wyłożony jest najnowszy numer Gościa Niedzielnego, Nowego Życia, oraz wypis intencji mszalnych na cały tydzień. W zakrystii są do nabycia różańce, książeczki z dużym drukiem, oraz kalendarze na nowy rok.