2016-08-28

Pan przybywa do nas pokornie jako pokarm i jako słowo. Zgromadzeni na Eucharystii uniżajmy się przed Panem, aby nas wywyższył swoją mocą. Postępujmy drogami Tego, który nie ma względu na osoby, lecz wszystkim udziela swej łaski. Stańmy przed Bogiem w duchu pokory i z sercem skruszonym, by nas wydźwignął z poniżenia grzechu i wywyższył jako swoje dzieci. Niech błogosławieństwo Boga, które zakończy nasze dzisiejsze spotkanie, umacnia nas w pokorze, bo ona jest prawdziwą wielkością człowieka.

1. Przeżywamy 22 Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym.

2. Dzisiaj po raz ostatni w czasie wakacyjnym i urlopowym Msza św. wieczorna o godz. 1900. Od przyszłej niedzieli powracamy do Mszy św. popołudniowej o godz. 1800. Msze św. w tygodniu sprawowane są również o godz. 1800.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:

• W poniedziałek wsp. Męczeństwa Jana Chrzciciela.

• W czwartek wsp. bł. Bronisławy, dziewicy. W czwartek przypada 77 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Msza św. w intencji Dzieci i Młodzieży, Dyrekcji, Pracowników, Nauczycieli, Katechetów i Wychowawców naszej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jelczu-Laskowicach na rozpoczęcie nauki w nowym roku szkolnym i katechetycznym o godz. 800. Na Mszy św. poświęcone będą tornistry i przybory szkolne. Wszystkich serdecznie zapraszam na tę uroczystość.

• W czwartek Msza św. wieczorna w intencji Kapłanów, oraz o nowe powołania do służby w Kościele. Msza św. od Róż Żywego Różańca.

• W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź będzie w czwartek i w piątek od godz. 1700 do 1800. W czasie spowiedzi Adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w środę od 1700 do 1800.

• W piątek w godzinach rannych odwiedziny chorych w domach.

• W piątek zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu Nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

• W sobotę wsp. św. Grzegorza Wlk., papieża. W sobotę przypada 7 rocz. śm. ś.p. + Ks. Tadeusza Przybysza. Msza św. w Jego intencji w sobotę o godz. 1800.

1. W przyszłą niedzielę, jako I miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Sumie o godz. 1200 zmiana tajemnic różańcowych. Suma w intencji Róży Matki Bożej Bolesnej, oraz za Ich Rodziny, z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej.

2. Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki od 1600 do 1700, oraz w soboty od 900 do 1000.

3. Od 2 Niedzieli września /11.09./ rozpoczyna się jesienna seria Nauk Przedślubnych dla Narzeczonych. Spotkania odbywać się będą w kolejne niedziele o godz. 1600, w sali katechetycznej obok plebanii. Zapisy uczestników na pierwszym spotkaniu w dniu 11 września.

4. Na stoliku obok ambony wyłożony jest najnowszy numer Gościa Niedzielnego i Nowego Życia, oraz wypis intencji mszalnych na cały tydzień. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.