2 NIEDZIELA ADWENTU
2016-12-04

Słyszymy dziś w Ewangelii wołanie: „Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie”. Czekamy na święta Bożego Narodzenia, kupujemy prezenty, choinkę, robimy generalne porządki w domu. Ale mówienie o nawróceniu? To chyba nie ten czas. A jednak. Czekamy na przyjście Chrystusa, naszego wybawiciela. Ale żeby Go przyjąć do naszego życia, trzeba przygotować swoje serce, zwrócić się do Boga. Niech atmosfera przedświąteczna nie przysłoni nam istoty przygotowania do tych pięknych i głębokich świąt.

1. Przeżywamy 2 Niedzielę Adwentu – czasu przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Jest to I Niedziela miesiąca. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, po Sumie zmiana tajemnic różańcowych.

2. Dzisiaj w nawiązaniu do apelu Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie, po Mszach św. prowadzona jest zbiórka na rzecz pomocy materialnej dla naszych Braci i Sióstr za wschodnią granicą Rzeczypospolitej. Za złożone ofiary z góry składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać!

3. We wtorek wsp. św. Mikołaja, bpa.

4. W środę wsp. św. Ambrożego, bpa i dK.

5. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o godz. 1700 poświęcone będą medaliki z wizerunkiem Matki Bożej dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej Parafii Rekolekcje Adwentowe. Program rekolekcji doręczany będzie w tym tygodniu do Państwa domów, wraz z opłatkiem wigilijnym, roznoszonym przez przedstawicieli naszej Parafii.

7. W przyszłą niedzielę, jako II miesiąca, na Sumie udzielony będzie Sakrament Chrztu św.

8. Przypominamy, że przez cały Adwent, w dni powszednie, sprawowane są RORATY o godz. 1700.

9. Na stoisku w wejściu głównym można nabyć kalendarze ścienne i świece „Caritas” Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

10. Na stoliku obok ambony najnowsza prasa katolicka i wypis intencji mszalnych na cały tydzień.