2017-01-29

1. Przeżywamy 4 niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Po Mszy św. o godz. 1200 koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Folkowego Gieni Dudki. Po południu Msza św. o godz. 1700. Kolejne spotkanie dla Narzeczonych w serii Nauk Przedślubnych o godz. 1600, w sali katechetycznej obok plebanii.

2. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze bardzo trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca zorganizować w dniu dzisiejszym, przed Świętem Ofiarowania Pańskiego, które jest patronalnym świętem osób życia konsekrowanego, okolicznościową zbiórkę po każdej Mszy Świętej, na potrzeby tych Zakonów. Zachęcamy do życzliwego wsparcia tej inicjatywy i już teraz składamy serdeczne podziękowanie za złożone po Mszy św. ofiary. Bóg zapłać!

3. We wtorek wsp. św. Jana Bosko, kapłana.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Ofiarowania Pańskiego – w tradycji nazywaną świętem Matki Bożej Gromnicznej. W czwartek wraz z całym Kościołem przeżywać będziemy również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msza św. w czwartek o godz. 1700. Jest to Msza św. od Róż Żywego Różańca sprawowana w intencji Kapłanów, oraz o nowe powołania do służby w Kościele. Na Mszy św. zostaną poświęcone gromnice i świece dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św. Msza św. w Dębinie o godz. 1500, w Nowym Dworze o godz. 1600.

6. W piątek wsp. św. Błażeja, bpa i m., patrona w chorobach gardła i języka. Na Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa świec i wiernych. Po Mszy św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek w godzinach rannych odwiedziny chorych w domach.

7. W sobotę zapraszam od godz. 930 do pomocy przy rozbieraniu choinek i dekoracji świątecznej w kościele.

8. W przyszłą niedzielę, jako I miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Sumie zmiana tajemnic różańcowych.

9. Trwa kolęda, wizyta duszpasterska w Rodzinach naszej Parafii. Kolęda w dni powszednie rozpoczyna się o godz. 1500, w soboty o godz. 1030. Na kolędę przygotowujemy krzyż i świece. Dzieci i młodzież szkolna przygotowuje zeszyty lub indeksy z katechezy.

10. Z racji kolędy, do 28 lutego włącznie, Msze św. w dni powszednie sprawowane są rano o godz. 900. W niedziele porządek Mszy św. bez zmian. Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki i w soboty od 800 do 900.

11. Program kolędy na ten tydzień:

30.I. Poniedziałek - CHWAŁOWICE: ul. Wiśniowa, Cisowa, Sowia,

Jastrzębia, Skowronkowa, Sokola, Leśna, Świerkowa.

31.I. Wtorek - CHWAŁOWICE: ul. Akacjowa, Klonowa, Kasztanowa,

Dębowa, Słoneczna, Krótka, Długa, Jodłowa, Jałowcowa.

01.II. Środa - MOŚCISKO, BRZEZINKI.

02.II. Czwartek - kolędy nie ma - uczestniczymy w świątecznej liturgii.

03.II. Piątek - DĘBINA: ul. Główna 1-12, Chwałowicka, Laskowicka.

04.II. Sobota - DĘBINA: ul. Główna 13-27, Leśna, Zielona.

1. Na stoliku obok ambony wyłożony jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, „Nowego Życia”, oraz wypis intencji mszalnych na cały tydzień.

2. W czwartek przed Mszą św. na stoisku przy drzwiach głównych będzie można nabyć gromnice na święto Matki Bożej Gromnicznej.