AKTUALNOŚCI

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

INTENCJE MSZALNE

GRUPY PARAFIALNE

GALERIA

SŁOWO ŻYCIA

CIEKAWE STRONY

Wizyt:
Dzisiaj: 1Wszystkich: 47442

Ogłoszenia parafialne

KANCELARIA » Ogłoszenia parafialne

27 NIEDZIELA ZWYKŁA
2017-10-08

DZIEŃ PAPIESKI
 

 

      Dzisiejszy dzień jest dla nas niedzielą wdzięczności. Każdy z nas ma za co Bogu dziękować. Eucharystia jest dziękczynieniem. Przeżywamy Dzień Papieski i chcemy Bogu dziękować także za to, że jesteśmy Kościołem, za papieża Franciszka, oraz za świętego Jana Pawła II.

 

 1. Przeżywamy 27 Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym.

 2. Dzisiaj, z okazji XVII Dnia Papieskiego, przy drzwiach kościoła prowadzona jest zbiórka pieniężna na Fundację „DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA”. Zebrane ofiary przeznaczone są na fundusz stypendialny dla uzdolnionych uczniów z wielodzietnych i ubogich rodzin. Bardzo proszę o wsparcie prowadzonego dzisiaj dzieła.

 3. Nabożeństwo Różańcowe w niedziele i w dzień powszedni o godz. 1730.

 4. Spotkanie dla narzeczonych w serii nauk przedślubnych dzisiaj o godz. 1600 w sali katechetycznej obok plebanii.

 5. W poniedziałek wsp. bł. Wincentego Kadłubka, bpa.

 6. W piątek wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. W piątek zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie o godz. 1730, zakończone procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Po nabożeństwie Msza św. wieczorna.

 7. W sobotę Dzień Edukacji. Pamiętajmy o modlitwie za naszych nauczycieli, katechetów i wychowawców.

 8. Z okazji 750-lecia Kanonizacji św. Jadwigi Śląskiej - Patronki Śląska - Uroczystości Odpustowe w kończącym się Roku Jadwiżańskim odbędą się w Trzebnicy za tydzień 14, 15 i 16 października. Program na tablicy ogłoszeń. Informacje na temat 38 Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej do św. Jadwigi w Trzebnicy w sobotę, 14 października, wywieszone są również na tablicy ogłoszeń. Zapisy dzisiaj po Mszy św. o godz. 1200, lub telefonicznie u Pani Iwony Olejnik – Rojek.

 9. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w dzisiejszą niedzielę i w minionym tygodniu, przeznaczone na budowę ogrodzenia wokół kościoła. Bardzo proszę o dalszą pomoc, pamięć i finansowe wsparcie, oraz o modlitwę w tej intencji.

 10. Przyszła niedziela, to 3 niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę za tydzień przeznaczone będą na zakup ekogroszku i oleju opałowego do ogrzewania kościoła i plebanii, oraz na budowę ogrodzenia wokół kościoła.

 11. Na stoliku obok ambony wyłożony jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, „Nowego Życia”, oraz wypis intencji mszalnych na cały tydzień.

 

                                                         Ks. Marek Hula
                                                                    Proboszcz  Parafii