NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
2017-04-09

„ Hosanna. Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie” (Mk 11,9). Tak wołali witający Jezusa w Jerozolimie. My dziś mamy okazję, by uwielbić Pana w tej Mszy św. – On przybywa, aby ofiarować siebie Bogu dla naszego zbawienia. Przyjmijmy Jego dar, który jest zadatkiem życia wiecznego.

1. Przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Po południu zapraszam na godz. 1700 na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. W Wielką Środę przypada dla naszej Parafii Dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. porannej o godz. 900 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna Adoracja do Mszy św. wieczornej o godz. 1800. W czasie Adoracji o godz. 1700 zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Z racji iż 13 dzień miesiąca wypada w Wielki Czwartek, dlatego Nowenna Fatimska przeniesiona jest na Wielką Środę – 12 kwietnia. Okazja do Spowiedzi św. środę, w dniu Wieczystej Adoracji od 1500 do 1700.

3. W Wielką Środę po Mszy św. wieczornej proszę Młodzież i L.S.O. o pomoc w przygotowaniu dekoracji kościoła na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne.

4. W WIELKI CZWARTEK – rozpoczynamy ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. W Wielki Czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do 2200.

5. W WIELKI PIĄTEK – o godz. 1730 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 1800 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku. Przypominam, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2400. Młodzież zapraszamy na wspólną Adorację od godz. 2000.

6. W WIELKĄ SOBOTĘ – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 900 do 1900. O godz. 1900 rozpoczną się Uroczystości Wigilii Paschalnej. Na Wigilię Paschalną przychodzimy ze świecami. Odnawiać będziemy przyrzeczenia Chrztu świętego i uczestniczyć ze światłem w procesji wokół kościoła.

7. Rozstrzygnięcie konkursów na najładniejszą i największą palmę, oraz za uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych będzie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego - tydzień po świętach - po Mszy św. dla dzieci o godz. 1030. Wyklejanki na konkurs za udział w nabożeństwach wielkopostnych przynosimy podpisane w Wielki Piątek na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Palmy na konkurs podpisane imieniem i nazwiskiem pozostawiamy dzisiaj po Mszy św. przy chrzcielnicy.

8. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek od 1600 do 1700.

9. ŚWIĘCENIE POKARMÓW W WIELKĄ SOBOTĘ:

JELCZ - LASKOWICE: 1000, 1100, 1200.

PIEKARY: 1020.
NOWY DWÓR: 1040.

CHWAŁOWICE: 1120.

DĘBINA: 1140.

BRZEZINKI: 1230.

1. MSZA ŚWIĘTA REZUREKCYJNA Z PROCESJĄ EUCHARYSTYCZNĄ WOKÓŁ KOŚCIOŁA – W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – O GODZ. 600 RANO. Kolejne Msze św. po Rezurekcji o godz. 1030, 1200 i 1800.

2. Na stoliku obok ambony najnowsza prasa katolicka, oraz dwustronny wypis intencji mszalnych na świąteczny tydzień. U Pani Zakrystianki w wejściu głównym do nabycia świece - paschaliki na stół świąteczny i na Wigilię Paschalną.