2017-10-08

DZIEŃ PAPIESKI

Dzisiejszy dzień jest dla nas niedzielą wdzięczności. Każdy z nas ma za co Bogu dziękować. Eucharystia jest dziękczynieniem. Przeżywamy Dzień Papieski i chcemy Bogu dziękować także za to, że jesteśmy Kościołem, za papieża Franciszka, oraz za świętego Jana Pawła II.

1. Przeżywamy 27 Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym.

2. Dzisiaj, z okazji XVII Dnia Papieskiego, przy drzwiach kościoła prowadzona jest zbiórka pieniężna na Fundację „DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA”. Zebrane ofiary przeznaczone są na fundusz stypendialny dla uzdolnionych uczniów z wielodzietnych i ubogich rodzin. Bardzo proszę o wsparcie prowadzonego dzisiaj dzieła.

3. Nabożeństwo Różańcowe w niedziele i w dzień powszedni o godz. 1730.

4. Spotkanie dla narzeczonych w serii nauk przedślubnych dzisiaj o godz. 1600 w sali katechetycznej obok plebanii.

5. W poniedziałek wsp. bł. Wincentego Kadłubka, bpa.

6. W piątek wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. W piątek zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie o godz. 1730, zakończone procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Po nabożeństwie Msza św. wieczorna.

7. W sobotę Dzień Edukacji. Pamiętajmy o modlitwie za naszych nauczycieli, katechetów i wychowawców.

8. Z okazji 750-lecia Kanonizacji św. Jadwigi Śląskiej - Patronki Śląska - Uroczystości Odpustowe w kończącym się Roku Jadwiżańskim odbędą się w Trzebnicy za tydzień 14, 15 i 16 października. Program na tablicy ogłoszeń. Informacje na temat 38 Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej do św. Jadwigi w Trzebnicy w sobotę, 14 października, wywieszone są również na tablicy ogłoszeń. Zapisy dzisiaj po Mszy św. o godz. 1200, lub telefonicznie u Pani Iwony Olejnik – Rojek.

9. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w dzisiejszą niedzielę i w minionym tygodniu, przeznaczone na budowę ogrodzenia wokół kościoła. Bardzo proszę o dalszą pomoc, pamięć i finansowe wsparcie, oraz o modlitwę w tej intencji.

10. Przyszła niedziela, to 3 niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę za tydzień przeznaczone będą na zakup ekogroszku i oleju opałowego do ogrzewania kościoła i plebanii, oraz na budowę ogrodzenia wokół kościoła.

11. Na stoliku obok ambony wyłożony jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, „Nowego Życia”, oraz wypis intencji mszalnych na cały tydzień.