UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
2018-05-27

Każda Eucharystia rozpoczyna się i kończy w Imię Trójcy Świętej. Jest spotkaniem z Jezusem, który wraz z Ojcem i Duchem Świętym uzdalnia nas do praktycznego wyznawania wiary. Bóg wprowadza nas dzisiaj do istoty swej tajemnicy, zapraszając do wejścia w komunię z Nim samym: Ojcem, Synem i Duchem Świętym.

1. Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej Parafii Uroczystość I Komunii św. Nabożeństwo Majowe dzisiaj, i do czwartku włącznie, o godz. 1730.

2. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa od piątku, przez cały miesiąc czerwiec, codziennie, i w niedziele i w dni powszednie, po Mszy św. wieczornej.

3. Od jutra, przez cały Biały Tydzień Dzieci Komunijne przychodzą na Mszę św. o godz. 1800. Jutro po Mszy św. poświęcenie i rozdanie obrazków - pamiątek I Komunii św., poświęcenie wszystkich pamiątek religijnych, które dzieci dzisiaj otrzymają, oraz wspólne zdjęcia w kościele i przy grocie Matki Bożej.

4. We wtorek wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej /BOŻE CIAŁO/. Msze św. w Boże Ciało sprawowane będą o godz. 800, 1000, 1200 i 1800. Po Mszy św. o godz. 1000 wyruszy procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy. Trasa procesji: ul. Witosa, Treski, Polna, Oławska i ponownie ul. Witosa. Proszę o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji wg dotychczas ustalonych grup odpowiedzialnych za poszczególne ołtarze. Odbiór dekoracji w środę po Mszy św. wieczornej. Bardzo proszę mieszkańców o przystrojenie okien i posesji na trasie całej Procesji Eucharystycznej. Do sypania kwiatków zapraszam szczególnie dziewczynki klas I, II i III, oraz Przedszkolaczki. Dzieci Komunijne uczestniczą w procesji w strojach komunijnych.

6. Po zakończeniu procesji Msza św. o godz. 1200. Tak więc w Mszy św. będzie można uczestniczyć albo przed procesją, albo bezpośrednio po jej zakończeniu. Pamiętajmy, że udział w procesji nie zastępuje udziału w Mszy św., która w tym dniu jest obowiązkowa.

7. W piątek wsp. św. Justyna, męczennika. Jest to także Dzień Dziecka. Módlmy się w tym dniu za wszystkie dzieci i życzmy im radosnego i szczęśliwego dzieciństwa, miłości ze strony Rodziców, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, oraz Aniołów Stróżów w ich dorastaniu do pełni człowieczeństwa i chrześcijaństwa.

8. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 1630 do 1800. W czasie spowiedzi Adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek w godzinach rannych odwiedziny chorych w domach.

9. W sobotę rano zapraszam na Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. O godz. 730 Różaniec /w czasie Różańca okazja do Spowiedzi św./, o godz. 800 Msza św. wynagradzająca i o godz. 830 Nabożeństwo Pięciu I Sobót miesiąca.

10. W sobotę o godz. 1500 sprawowana będzie w naszym kościele Msza św. z okazji Jubileuszu 60-lecia istnienia Koła Łowieckiego „SZARAK” w Jelczu-Laskowicach. Serdecznie zapraszamy wszystkich myśliwych i sympatyków łowiectwa do udziału w tej uroczystości i wspólnym świętowaniu.

11. W przyszłą niedzielę przy drzwiach kościoła prowadzona będzie zbiórka z okazji XI Święta Dziękczynienia, na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie, jako Wotum Narodu Polskiego za wielkie dzieła Boże.

12. Przyszła niedziela to I Niedziela miesiąca. Na Mszy św. o godz. 1030 dzieci klas IV przeżywać będą Uroczystość I Rocznicy Komunii Świętej. Po Sumie sprawowanej w intencji zamówionej przez Róże Żywego Różańca, zmiana tajemnic różańcowych.

13. Kancelaria czynna w poniedziałek od 1600 do 1700 i w sobotę od 900 do 1000.

14. Na stoliku obok ambony najnowsza prasa katolicka i wypis intencji mszalnych na cały tydzień.