UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
2017-06-04

Zesłanie Ducha Świętego przypada 50 dni po Zmartwychwstaniu Jezusa i kończy okres wielkanocny. Liturgia ukazuje nam różne dary związane z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu. Podstawowym jest dar pokoju, jedności i pojednania. Zwróćmy na to uwagę w naszych wzajemnych relacjach z domownikami, jak i z tymi, z którymi się spotykamy. Nieustannie jesteśmy poddawani działaniu Ducha Świętego. Bez Niego – jak naucza św. Paweł Apostoł – nie jesteśmy w stanie powiedzieć: „Panem jest Jezus”.

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej polskiej tradycji Zielone Świątki.

2. Dzisiaj przy drzwiach kościoła prowadzona jest zbiórka z okazji X Święta Dziękczynienia, na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie, jako Wotum Narodu Polskiego za wielkie dzieła Boże. Tegoroczne Święto Dziękczynienia, w roku świętego Brata Alberta, obchodzone jest pod hasłem: „Dziękujemy za chleb”.

3. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały czerwiec, w niedziele, święta i w dni powszednie, po Mszy św. o godz. 1800.

4. W poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła.

5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. W sobotę wsp. bł. Bogumiła, biskupa.

7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to II Niedziela miesiąca, a zatem na Mszy św. o godz. 1200 udzielony będzie Sakrament Chrztu św.

8. Trwają prace przy budowie ogrodzenia wokół kościoła. Bardzo dziękuję Parafianom, którzy już przekazali swoje ofiary na ten cel, oraz tym wszystkim, którzy zaangażowali się w prace – z serca płynące Bóg zapłać! Bardzo proszę o dalszą pomoc, pamięć i finansowe wsparcie, oraz o modlitwę w intencji Pracujących i wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów naszego wspólnego dzieła.

9. Kancelaria czynna w poniedziałek od 1600 do 1700 i w sobotę od 900 do 1000.

10. Na stoliku obok ambony najnowsza prasa katolicka i wypis intencji mszalnych na cały tydzień. Zachęcam do lektury.