NOWY ROK PAŃSKI 2018
Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
Światowy Dzień Modlitwy o Pokój

1. W Imię Boże rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2018. Rozpoczynamy go Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowym Dniem Modlitwy o Pokój.

2. Z racji kolędy od wtorku – 2 stycznia, do wtorku – 13 lutego włącznie, Msza św. w tygodniu sprawowana będzie o godzinie 900 rano. Porządek Mszy św. w niedziele i święta bez zmian. W niedziele kolędy nie będzie.

3. We wtorek wsp. św. Bazylego Wlk i św. Grzegorza z Nazjanzu. We wtorek przypada również 10 rocz. śmierci ś.p. Ks. Tadeusza Śmigielskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

4. W środę wsp. Najświętszego Imienia Jezus.

5. W czwartek Msza św. w intencji Kapłanów, oraz o nowe powołania do służby w Kościele – Msza św. od Róż Żywego Różańca.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek na pół godziny przed Mszą św. poranną. W piątek po Mszy św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedzin chorych w I piątek miesiąca nie będzie.

7. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego – w tradycji nazywana świętem Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa wody, kadzidła i kredy do oznaczenia i okadzenia naszych domów i mieszkań. Ofiary składane na tacę w dniu Trzech Króli przeznaczone są na rzecz Krajowego Funduszu Misyjnego.

8. W tym roku po raz piąty ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 1200 w naszym kościele i z naszej świątyni przejdzie ulicami miasta do kościoła św. M.M. Kolbego, by tam pokłonić się Dzieciątku Jezus i złożyć dary. Na zakończenie będzie wspólne kolędowanie. Dla wszystkich uczestników przygotowane są korony i śpiewniki. Serdecznie zapraszamy do wspólnego, rodzinnego kolędowania i radosnego przeżywania tego święta. Tradycyjnie Policję, Strażaków, Harcerzy, Szafarzy, L.S.O., prosimy o pomoc w zabezpieczeniu, uświetnieniu i nagłośnieniu wędrującego Orszaku.

9. W przyszłą niedzielę, jako pierwszą miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Sumie zmiana tajemnic różańcowych. Suma od Róż Żywego Różańca.

10. Od wtorku - 2 stycznia - rozpoczynamy kolędę, czyli wizytę duszpasterską w Rodzinach naszej Parafii. Kolęda od poniedziałku do piątku od godz. 1500, w soboty od godz. 1030.

11. W sobotę, jako I miesiąca, zapraszamy na Nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca. Rano o 730 Modlitwa Różańcowa, o 800 Msza św. wynagradzająca i po Mszy św. kwadrans rozważań o tajemnicach różańcowych.

12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. dla dzieci o godz. 1030 zmiana tajemnic różańcowych dla Róży dziecięcej Żywego Różańca p.w. św. Jana Pawła II. Dzieciom z tej róży zostaną wręczone legitymacje przynależności do Żywego Różańca. W każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 1030 zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej modlitwy jedną tajemnicą Różańca świętego.

13. W sobotę, 13 stycznia, odbędą się pomiary strojów I-Komunijnych dla dzieci klas 3-ich. Pomiary będą w sali katechetycznej obok plebanii. O godz. 1000 klasa 3a, o 1030 klasa 3b, o godz. 1100 dzieci z innych szkół. Zaliczka, jaką trzeba zapłacić wykonawcy 13 stycznia wynosi 50 zł od dziecka.

14. Program kolędy na pierwszy tydzień stycznia:

WTOREK - 2 styczeń - PIEKARY: ul. Górna,

ŚRODA - 3 styczeń - PIEKARY: ul. Średnia,

CZWARTEK - 4 styczeń - PIEKARY: ul. Główna 1a – 21a.

PIĄTEK - 5 styczeń - PIEKARY: ul. Główna 22 – 37a.

Na zakończenie noworocznej liturgii składamy wszystkim Mieszkańcom naszej Parafii i wszystkim miłym Gościom najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, obfitego Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, oraz ludzkiej dobroci i życzliwości na każdy dzień rozpoczynającego się Nowego 2018 Roku. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!