3 NIEDZIELA ADWENTU
2016-12-11

Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy „Gaudete!” – „Radujcie się!”. Izajasz wzywa, byśmy otworzyli się i byli gotowi na przyjęcie Bożej łaski. Św. Jakub zachęca do oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Chrześcijanin żyjąc zgodnie z Ewangelią, jest gotowy na spotkanie z Panem. W Jezusie wypełniły się zapowiedzi proroków. Przez Niego Bóg przyszedł nas zbawić. Byśmy mogli godnie Go przyjąć, konieczne jest przygotowanie serc i radosne czuwanie.

1. Przeżywamy 3 Niedzielę Adwentu – czasu przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Jest to Niedziela, którą rozpoczynamy nasze Adwentowe Rekolekcje. Bardzo serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Księdza Rekolekcjonistę – Proboszcza Parafii p.w. Matki Bożej Fatimskiej w Zimnej Wodzie na Ukrainie - Ks. Jana Fafułę. Życzymy Mu wszelkich potrzebnych łask: zdrowia, sił i mocy słowa w przygotowaniu nas do zbliżających się świąt. Módlmy się za całą naszą Parafię, by wszyscy Mieszkańcy przeżyli jak najlepiej ten czas Adwentu, czas Rekolekcji i przedświątecznej Spowiedzi.

2. Program rekolekcji jest nam zapewne dobrze znany. Otrzymaliśmy go wraz opłatkiem wigilijnym. Opłatek wigilijny i program rekolekcji można również odebrać dzisiaj i w tygodniu po Mszy św. w zakrystii kościoła. Tam również opłatki na wspólnotowe wigilie organizowane w szkole czy w pracy.

3. Dzisiaj przypada 15 rocz. śm. ś.p. Ks. Józefa Jamroza – byłego Proboszcza naszej Parafii. Módlmy się wspólnie o pokój Jego duszy.

4. We wtorek wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy. We wtorek przypada 13 dzień miesiąca, a zatem po Mszy św. o godz. 1800, na zakończenie rekolekcji, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.

5. W środę wsp. św. Jana od Krzyża, kapłana i dK.

6. Przyszła niedziela to 3 Niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na naszą Parafię. Po 10 latach użytkowania przepalił się piec na ekogroszek na plebanii. Ofiary przeznaczone będą na zakup nowego pieca.

7. Przypominamy, że przez cały Adwent, w dni powszednie, sprawowane są RORATY o godz. 1700. Msza św. dla dorosłych w czasie rekolekcji /poniedziałek i wtorek/ o 900 rano i o 1800 wieczorem.

8. Kancelaria parafialna czynna będzie w tym tygodniu tylko w sobotę od 900 do 1000. W poniedziałek kancelaria nieczynna – rekolekcje.

9. Na stoliku obok ambony najnowsza prasa katolicka i wypis intencji mszalnych na cały tydzień.