2016-07-24

Żyjąc wśród ludzi często rozmawiamy z nimi. Podczas Mszy Świętej szczególnie chcemy rozmawiać z Panem Bogiem. O potrzebie modlitwy i jej przymiotach powie nam Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii.

1. Przeżywamy 17 Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym. Przed południem Msze św. w stałym niedzielnym porządku. Wieczorna Msza św. o godz. 1900.

2. W dni powszednie Msza św. sprawowana jest o godz. 1800.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:

• W poniedziałek święto św. Jakuba, Apostoła - patrona pielgrzymów i św. Krzysztofa - patrona kierowców. W poniedziałek zapraszam na Mszę św. o godz. 1800 wszystkich pielgrzymów, kierowców, oraz podróżujących i wyjeżdżających na wakacje i urlopy. Po Mszy św., na parkingu przed plebanią, odbędzie się obrzęd poświęcenia pojazdów, oraz modlitwy w intencji kierowców i podróżujących.

• We wtorek wsp. św. Joachima i Anny, Rodziców NMP.

• W piątek wsp. św. Marty.

• W czwartek Msza św. w intencji Mieszkańców – budowniczych 3 Ołtarza na Boże Ciało – z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże / ul. Polna /.

• W piątek Msza św. w intencji Mieszkańców – budowniczych 4 Ołtarza na Boże Ciało – z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże / Jung i Dębina /.

1. Pielgrzymka na Jasną Górę: /informacje o pielgrzymce i o zapisach na tablicy ogłoszeń, zapisy dzisiaj po Mszy św. o godz. 800, 1030 i 1200 w zakrystii kościoła/.

2. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki od 1600 do 1700, w soboty od 900 do 1000.

3. Na stoliku obok ambony najnowsza prasa katolicka i wypis intencji mszalnych na cały tydzień.