Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Źródło"

GRUPY PARAFIALNE » Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Źródło"

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Źródło"

Wspólnota zawiązała się po Seminarium Odnowy Wiary, które odbyło się w marcu i kwietniu 2015 r. w kościele pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Jelczu Laskowicach. Prowadzący Seminarium i jednocześnie Ojciec Chrzestny wspólnoty to ks. Grzegorz Michalski - Moderator Diecezjalny Ruchu Światło - Życie. Nasza Grupa liczy obecnie około 30 osób stale uczęszczających na spotkania oraz członkowie Ich rodzin.

Zwyczajowo spotykamy się w każdą środę o 18.00 w kościele na mszy świętej, po mszy odbywa się spotkanie modlitewno-ewangelizacyjne.
W czasie tych spotkań wspólnie modlimy się Słowem i piosenką, uwielbiamy naszego Boga, dzielimy się swoimi sprawami, problemami, świadectwami.
W celu pogłębienia naszej wiary wspólnie bierzemy udział w wydarzeniach organizowanych przez zaprzyjaźnione wspólnoty, sami również organizujemy ważne wydarzenia w naszym oraz zaprzyjaźnionych kościołach. W celu integracji członków Grupy i ich rodzin organizujemy weekendowe rekolekcje wyjazdowe.

Mottem założycielskim naszej wspólnoty jest:

"A Duch i Oblubienica mówią:
«Przyjdź!»
A kto słyszy, niech powie:
«Przyjdź!»
I kto odczuwa pragnienie, niech przyjdzie,
kto chce, niech wody życia darmo zaczerpnie." Ap 22,17

Przez pierwszy rok wspólnego przebywania, Pan pozwolił nam wzmocnić się duchowo, ale również poznać się oraz odkryć dary i talenty, którymi nas obdarzył. Aby wzrastać, by nie osłabnąć w drodze, by przynosić owoce nowego życia Pan wzywa nas do zaangażowania przez służbę wzajemną i służbę braciom spoza wspólnoty oraz ewangelizację.

Wspólnota "Źródło" jest otwarta dla KAŻDEGO, kto pragnie poznać wartościowych ludzi, którzy ofiarują swoją pomoc, świadectwo, modlitwę, kto pragnie ożywienia i pogłębienia swojej wiary, kto chciałby doświadczyć działania Ducha Świętego, który obdarza darami i owocami wszystkich, którzy się na Niego otworzą.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszej Źródlanej rodziny!

Spotkania w każdą środę. Rozpoczynamy Mszą świętą o godzinie 18.00 później przechodzimy do salki obok kościoła

Lider: Tomasz Kołodziej, tel. 506365889,
Zatępca lidera: Małgorzata Adamowicz, tel. 667381191