32. NIEDZIELA ZWYKŁA
2023-11-12

Chrystus obecny w każdej Eucharystii wzywa człowieka do nieustannej czujności. Trwanie w bliskości z Panem likwiduje niszczącą obojętność, co z kolei rodzi w umysłach i sercach szczerą radość z powtórnego przyjścia Pana Jezusa. Przyjęcie Go w Komunii Świętej jest wyjściem Mu na spotkanie, a w konsekwencji zadatkiem wiecznego szczęścia w niebie.

1. Przeżywamy 32. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Dzisiaj przypada XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Otaczamy modlitwą i wsparciem finansowym Chrześcijan z Bliskiego Wschodu. Ziemia Święta jest pogrążona w wojnie, Liban zmaga się z potężną biedą, Syria została dotknięta silnym trzęsieniem ziemi. Po Mszach św. będzie zbiórka na potrzeby Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Za złożone ofiary już teraz składam serdeczne Bóg zapłać!

1. W poniedziałek wsp. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

2. W poniedziałek po Mszy św. zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie, w tym miesiącu połączone z modlitwą wspominkową za ś. p. Zmarłych.

3. W czwartek święto - Rocznica Poświęcenia Kościoła Archikatedralnego we Wrocławiu.

4. W piątek wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

5. W sobotę wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

6. W przyszłą niedzielę, jako 3 miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone są na naszą Parafię. Modlić się będziemy za wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów naszej Parafii, upraszając im obfite błogosławieństwo Boże na każdy dzień.

7. Ochotnicza Straż Pożarna w Jelczu – Laskowicach zbiera fundusze na zakup lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego. W przyszłą niedzielę po Mszach św. Druhowie OSP poprowadzą przy kościele zbiórkę na ten cel. Dokładając swoją ofiarę otrzymają Państwo cegiełkę w postaci kalendarza strażackiego. Już teraz Brać Strażacka dziękuje za pomoc.

8. Nabożeństwo wypominkowe za ś.p. Zmarłych codziennie od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej.

9. Wypominki w tym tygodniu:

• Dzisiaj - Mościsko, Brzezinki, Miłoszyce, Grędzina, Dziuplina.

• Poniedziałek - Chwałowice - ul. Główna.

• Wtorek - Chwałowice - pozostałe ulice.

• Środa - Piekary - ul. Główna.

• Czwartek - Piekary - ul. Średnia.

• Piątek - Piekary - ul. Górna.

• Sobota - kartki które wpłynęły po terminie ich wyczytywania. W sobotę, 18 listopada, zakończenie nabożeństw wypominkowych. Do soboty można składać kartki na wypominki.

1. Na stoliku pod chórem prasa i wypis intencji mszalnych.