Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Źródło"

GRUPY PARAFIALNE » Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Źródło"

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Źródło"

Wspólnota zawiązała się po Seminarium Odnowy Wiary, które odbyło się w marcu i kwietniu 2015 r. w kościele pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Jelczu Laskowicach. Prowadzącym Seminarium i jednocześnie Ojcem Chrzestnym wspólnoty był ks. Grzegorz Michalski – ówczesny Moderator Diecezjalny Ruchu Światło - Życie. Nasza Grupa liczy obecnie około 15 osób stale uczęszczających na spotkania oraz członkowie ich rodzin.

Zwyczajowo spotykamy się w każdą środę. Po wieczornej Mszy Świętej odbywa się spotkanie modlitewne.

W czasie spotkań wspólnie modlimy się Słowem i piosenką, uwielbiamy naszego Boga, dzielimy się swoimi sprawami, problemami, życiem. W celu pogłębienia naszej wiary wspólnie bierzemy udział w wydarzeniach organizowanych przez zaprzyjaźnione wspólnoty.

Mottem założycielskim naszej wspólnoty jest:

"A Duch i Oblubienica mówią:
«Przyjdź!»
A kto słyszy, niech powie:
«Przyjdź!»
I kto odczuwa pragnienie, niech przyjdzie,
kto chce, niech wody życia darmo zaczerpnie." Ap 22,17

Przez kilka lat wspólnego przebywania, Pan pozwolił nam wzmocnić się duchowo, ale również poznać się oraz odkryć dary i talenty, którymi nas obdarzył. Aby wzrastać, by nie osłabnąć w drodze, by przynosić owoce nowego życia Pan wzywa nas do zaangażowania przez służbę wzajemną i służbę braciom spoza wspólnoty oraz ewangelizację.

Wspólnota "Źródło" jest otwarta dla KAŻDEGO, kto pragnie poznać wartościowych ludzi, którzy ofiarują swoją pomoc, świadectwo, modlitwę, kto pragnie ożywienia i pogłębienia swojej wiary, kto chciałby doświadczyć działania Ducha Świętego, który obdarza darami i owocami wszystkich, którzy się na Niego otworzą.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszej Źródlanej rodziny!

Spotkania odbywają sie w pierwszą i drugą środę miesiąca. Rozpoczynamy Mszą świętą wieczorną a później przechodzimy do salki obok kościoła.

Prowadzący: Barbara Krawczyk, tel. 512-479-372

Z-ca prowadzącego: Jan Duda